Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu

0 25

Fransız ve Alman kültürüne doyacağınız, Avrupa Birliği’ni daha yakından tanıyacağınız bir tur arıyorsanız doğru adres Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu! Gelin bu turu daha yakından tanıyalım:

Freddie Mercury’den Gravyer Peynirine

Strasbourg‘la başlayan bu hareketli ve heyecan dolu yolculuk CenevreNiceMilano ve Friedrichshafen ile devam ediyor. Strasbourg’un, Avrupa Birliği’nin en önemli kentlerinden biri olduğunu gösteren Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi gibi tarihi mekanları ziyaret ettikten sonra geniş ve ferah Kleber Meydanı‘nda soluklanabilirsiniz. Bu arada tamamlanması beş asra yayılan ve gotik mimarinin nadide eserleri arasında yer alan göz kamaştırıcı Strasbourg Notre Dame Katedrali‘ni de görmeden gelmiyorsunuz elbette.

İsviçre’nin başkenti Cenevre’de ise Leman Gölü‘nden Büyük Katedral’e, oradan da Notre Dame Adası‘na kadar doğaya, tarihe, mimariye ve kültüre dair pek çok farklı mekanı ziyaret ederek ilginize ilgi, bilginize bilgi katmanız mümkün. Peki, ama Cenevre’ye gelinir de Freddie Mercury‘yi görmeden gidilir mi? Alp Dağları’nı bir de Mercury’nin gözlerinden seyredin. Ayrıca gravyer peynirine bu enteresan ismi veren Gruyeres kasabasına uğrayarak gravyer ve fondü eşliğinde bir güzel karnınızı doyurabilirsiniz.

Alp Dağları Boyunca Tarihin Sayfalarında

Cenevre‘den çıkıp Akdeniz kıyısındaki kozmopolit şehir Nice‘e varıyorsunuz. Eski Liman’dan geçip modern alışveriş sokaklarına uğradıktan sonra görkemli bir Orta Çağ kenti olan St. Paul de Vence‘e, sanatın derinliklerine, eşsiz manzaranın ve masalsı bir atmosferin içine düşüyorsunuz.

Gelelim İtalyan kültürüne. Modanın kalbi olarak bilinen Milano‘ya gelip de Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olan Galleria‘yı ziyaret etmeden olur mu hiç? Ardından Via Monte Napoleone ve Via la Spiga caddelerinde alışverişin dibine vurabilirsiniz. Bu arada sanatın ve mimarinin bir kenti nasıl güzelleştirdiğine şahitlik edin. Son olarak İtalyan Alpleri’nin en huzurlu noktalarından biri olan Como Gölü‘nde tabiatın kokusunu ve dinginliğin büyüsünü içinize çekebilirsiniz.

Son durak Almanya’nın güneyinde yer alan Friedrichshafen… Bu bölge yumuşak iklimi ve bol güneşiyle kendini Almanya’nın geri kalanından ayırır. Friedrichshafen bir zeplin şehri olarak da bilinir; eğer uçuşa merakınız varsa bu şehir sizi ziyadesiyle mutlu edebilir.

Alp Dağları’nın izinde bir hafta boyunca, eşsiz doğa güzelliklerine, gizemli tarihin tozlu sayfalarına ve bambaşka kültürlerin ayak izlerine şahitlik etmek istiyorsanız Alplerin Gölgesinde 5 Ülke turu tam size göre!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.