Alanya İncekum Piknik Alanı

0 222

Alanya İncekum piknik alanı, Alanya’nın en güzel piknik alanlarından bir tanesi olmaktadır. 156 dönümlük bir arazide bulunan bu alan, sakinlik ve huzur arayanlar için en doğru seçeneklerdendir. 

Yeşilin mavi ile buluştuğu İncekum piknik alanında, güzel bir piknik deneyimi yaşanabilmektedir. Akdeniz’de çam ormanlarının ve denizin muhteşem uyumu ile doğal bir görsel şölen sunmaktadır. Bu alanda hem piknik yapabilir hem de doğal güzellikleri ve deniziyle manzaranın keyfi çıkarılabilir.

Alanya İncekum Piknik Alanına Nasıl Gidilir?

Piknik yapmak isteyen pek çok kişi İncekum piknik alanına nasıl gidilir sorusunun cevabını merak etmektedir. Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan İncekum piknik alanı, ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Deniz kenarında bulunan bu alana, her yıl çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Merkeze yakınlığının yanında tabiatla buluşmaya imkân sağlayan ortamı sayesinde, ziyaretçilerin keyifli zamanlar geçirebileceği bir yer olmaktadır.

Kafa dinlemek ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için tercih edilebilecek en güzel yerlerden biri olan İncekum piknik alanı, hem kamp hem de piknik aktivitelerinin gerçekleştirilebilmesi imkânını sunmaktadır. Ayrıca içerisinde yer alan eşsiz plajı ile de, farklı bir deneyim yaşayabilme fırsatı sunar.

Alanya İncekum Piknik Alanında Kamp Yapma Fiyatları 

Alanya’nın İncekum konumunda bulunan piknik alanında kamp yapabilme imkânı da bulunmaktadır. Bu alanda orman kampı yapmak isteyen kişiler, Alanya İncekum piknik alanında kamp yapma fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Açıklanan fiyatlar her yıl için farklı şekilde belirlenmektedir. Fiyat listesi açıklanacak olursa;

  • Bir gecelik çadır kurma ücreti 90 TL olmaktadır.
  • Bir gecelik çadır kiralama ücreti 150 TL olmaktadır.
  • Bir gecelik karavan kamp alanı ücreti ise 120 TL olarak belirlenmiştir.

Alanya İncekum Piknik Alanına Giriş Ücreti Var Mı?

Alanya’da yer alan İncekum piknik alanına giriş ücreti bulunmaktadır. Alanya İncekum piknik alanı giriş ücreti 2022 yılı için, şu şekilde belirlenmiştir;

  • Kişi başı ücret 16 TL olmaktadır. İndirimli kişi başı ücret ise, 8 TL olarak belirlenmiştir.
  • Otomobil giriş ücreti 48 TL ve motosiklet giriş ücreti ise, 32 TL’dir.
  • Minibüs giriş ücreti 144 TL ve midibüs giriş ücreti ise, 240 TL’dir.

Araçla gelindiğinde Alanya İncekum piknik alanı girişi için, kişi başına ücret ödenmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.