Alanya Tekne Turları Nereden Kalkıyor? Alanya Tekne Turu Fiyatları

0 118

Antalya tekne turu nereden kalkıyor diye merak edenler için genel olarak bu turların ortalama fiyatları ve rotaları hakkında bilgilendirme sağlanacaktır. Böylece Alanya tekne turları nereden kalkıyor başlığı altında detaylı bir şekilde tekne turları hakkında bilgi verilecektir.

Akdeniz’i keşfetmek ve berrak ve serin suların tadını çıkarmak isteyenler genellikle tekne turlarına katılmaktan zevk alıyorlar ve bu turlara katılmayı sevenler için Alanya çok iyi bir seçenek olmaktadır. Bu turların farklı rotaları var ve suda yüzme molası da verilmektedir. Ayrıca genelde tekne turlarından farklı etkinlik ve eğlence opsiyonları da bulunmaktadır. Ama genelde talep yoğunluğu yüzünden önceden rezervasyon yapmak gerekiyor.

Alanya gezinizde tekne turları dışında yapabileceğiniz aktiviteler için de Alanya İncekum Piknik Alanı ve Antalya’da Gezilecek Yerler başlıklı yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Alanya Tekne Turu Rotaları

Alanya’da tatil yapanların yapabilecekleri aktiviteler arasında tekne turları da yer alıyor. Alanya tekne turları genellikle üç farklı rotada düzenleniyor: Kızıl Kule’den başlayan batı rotası, Gazipaşa’dan başlayan doğu rotası ve Mahmutlar’dan başlayan orman rotası.

Batı rotası genellikle Damlataş Mağarası, Fosforlu Mağara, Kleopatra Plajı, Ulaş Plajı, Korsan Mağarası ve İncekum Plajı gibi popüler turistik yerleri ziyaret ederken doğu rotası ise Alara Nehri, Syedra Antik Kenti, Cilvarda Burnu, Delikli Kaya ve Demirtaş Plajı gibi yerleri kapsamaktadır. Orman rotası ise Oba Çayı, Dim Çayı, Köprülü Kanyon ve Selge Antik Kenti’ni içermektedir.

Alanya tekne turları genellikle tam gün sürmektedir ve tur boyunca yüzmek, şnorkelle dalış yapmak ve güneşlenmek için duraklamalar yapılır. Tur boyunca yiyecek ve içecek de sunulur. Tekne turları, Alanya’da tatil yapanlar için keyifli ve unutulmaz bir deneyim olabilir.

Alanya Tur Programı

Alanya tekne turlarının başlangıç noktası Alanya limanı olup sonrasında Kızıl kule, Selçuklu tersane koyu, Korsan mağarası, aşıklar ve fosforlu mağaraları, yat limanı, Ulaş plajı ve Cleopatra plajı gezilmektedir ve böylece Alanya tekne tur rotası tamamlanmaktadır.  

  • Kızıl Kule

Kızıl kule 13.yüzyıl’da orta çağ Akdeniz savunma yapılarındandır ve Selçuklu hükümdarı I. Alaaddin Keykubat tarafından inşa ettirilmiştir.

  • Aşıklar Mağarası

Aşıklar Mağarası tarihi yarımadanın güneybatısı kısmında bulunmaktadır. 

  • Tersane Koyu

Alanya tersane ve Alanya tophanesi 1228’de Selçukludan kalmış bir yapıttır. 

  • Korsan mağarası

Bu mağaralar korsanların ganimet deposu olarak kullanılırmış ve kaçırdıkları kızları orada saklarlarmış.

  • Cleopatra Plajı

Mısır Kraliçesi Cleopatra Akdeniz’de çıktığı seferde Alanya’ya uğrayıp bu sahilde denize girmiştir.

Alanya tekne turları kalkışı söylendiği üzere Alanya limanından olmaktadır.

Alanya Tekne Kiralamak

Alanya turları sadece grup turları ile sınırlı değil ve bundan öte özel tekne, motor, yat ve yelkenli kiralama opsiyonları da mevcuttur ve bu seçeneklerle Alanya’nın tadını çıkarabilirsiniz. Bu tekneler özel kaptan ve tekne personeli ile 1-7 hafta uzunluğunda kiralanabilir.

Alanya Tekne Turu Detayları

Alanya tekne turları sabah 10’da başlar ve genel fiyatı ise 200-300 arasında olmaktadır. Genellikle yemek ve konaklama ve yerinden alıp geri götürmek bu fiyata dahil olmaktadır. Alanya tekne turları nereden kalkıyor sorusunu cevabi ise Alanya limanı olduğu söylenmiş olmaktadır. 

Alanya Tekne Turları Ne Kadar?

Alanya’da tekne turu fiyatları, tura katılmak istediğiniz tur operatörüne ve rotaya bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle tur fiyatları kişi başı ortalama 200-300 TL arasında değişmektedir.

Tur operatörleri farklı paketler sunabilirler ve fiyatlar da bu paketlere göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, daha lüks bir tekne veya öğle yemeği dahil bir paket satın almak isterseniz, fiyatlar biraz daha yüksek olabilir.

Ayrıca, tur sezonuna göre de fiyatlar değişebilir. Sezonun yoğun olduğu dönemlerde fiyatlar daha yüksek olabilirken, sezonun dışındaki dönemlerde daha uygun fiyatlar bulmak mümkün olabilir.

Sonuç olarak, Alanya’da tekne turu fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ancak genellikle uygun fiyatlarla keyifli bir tur yapmak mümkündür. Tur operatörleriyle iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.