Amasra Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

0 113

Hadi gel seninle bir hafta sonu Amasra tatil planı yapalım👇

1️⃣Cuma akşamdan Amasra’ya gel ve hemen kendini oteline atıp dinlenmeye çalış…
2️⃣Sabah erkenden kalk ve şöyle güzel bir kahvaltı ile güne başla. Türkan Hanım’ın Yeri’ne gidip, harika bir kahvaltı keyfi yapmanı şiddetle tavsiye ediyoruz.🍳
Lezzetli bir kahvaltının ardından ilk durağın Bakacak Tepesi olsun. Henüz manzaranın etkisinden kurtulamamışken, bir başka büyüleyici yapıya doğru yola koyul; Amasra Kalesi. Kaleyi gezdikten sonra ise görmen gereken diğer bir yapı da Amasra Kemere Köprüsü.

Amasra Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

🚘Kemere Köprüsü’nü gördükten sonra, Bartın Fatih Camii’ye doğru yola çık.
🌯Evet, artık acıkmış olma ihtimalin bir hayli yüksek. Öğle yemeği için sahildeki balık lokantalarından birini gözüne kestirmiş olabilirsin. Ama bizce Beyaz Restaurant’a gidip, Amasra’nın meşhur tandır kebabının tadına bakmalısın. 🤷🏼‍♀️Elbette ki seçim sana kalıyor.

 

🧐Öğle yemeğini yedikten sonra Büyük ve Küçük Liman’ı görmeni isteriz.

Amasra Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Hemen ardından Amasra Plajı’nda keyifli bir yürüyüş yapabilirsin. 📸Bol bol fotoğraf çekil ve güneşin batışının tadını çıkart. Günbatımını izledikten sonra oteline dönüp, sakin bir akşam yemeği yiyerek dinlenmeye çalış.

🌞Sabah erkenden kalk ki günü kaçırma. 🛍Kahvaltının ardından Amasra Çekiciler Çarşısı’nda uzun bir alışveriş molası seni bekliyor olacak. Alışverişin ardından Kuş Kayası Yol Anıtı’nı da mutlaka görmen gerektiğini düşünüyoruz. Bu noktadan itibaren geri dönüş yolculuğuna başlayabilirsin. 🙁

‼️Önemli hatırlatmalar; Yola çıkmadan önce Amasra hava durumunu mutlaka kontrol et. 👟Rahat ayakkabılar tercih etmen çok önemli. Son olarak fotoğraf makineni ve yedek pillerini yanına almayı sakın ihmal etme. 💙Şimdiden keyifli bir hafta sonu tatili geçirmeni dileriz.

Daha fazla yer keşfetmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.