Antalya Kemer’de Yer Alan Büyüleyici Koylar ve Plajlar

0 151

Antalya’nın Kemer ilçesi her zaman en favori tatil destinasyonlarından biri. Büyüleyici doğasıyla size muhteşem bir tatil deneyimi yaşatacak harika bir yer olan burası. Tatil denilince sizin de aklınıza plaj ve koylar geliyorsa gitmek için en doğru bir adres Kemer‘dir. Işıl ışıl deniziyle farklı alternatifleri içinde barındıran bu tatil beldesi, doğal güzelliğini korumak için büyük çaba sarf etmektedir. Bu nedenle yılın her ayı temiz bir yapıya sahip olan Kemer plajları, yerli ve yabancı misafirlerin beğenisini toplar.

Burada denize girmenin dışında farklı aktivitelerde de bulunabilirsiniz. Denizin ve sörfün tadını en iyi çıkarabileceğiniz yerdir. Ayrıca gece hayatını doyasıya yaşayıp eğlenceyi doruklarda hissedeceksiniz.

Kemer Gezilecek Yerler ve Koylar

Tabii bir de doğanın ve denizin yanında yörenin tarihi ve kültürel atmosferini tadabilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa ve keşfetmeyi seviyorsanız Kemer’de gezmeniz gereken birkaç tarihi yer ismi de verelim: Bölgedeki tek Selçuklu yapısı Selçuklu Av Köşkü’nü gezebilirsiniz. Bir de antik şehirlerden Phaselis Antik KentiIdyros Antik Kenti ve Olympos Antik Kenti gezebileceğiniz yerlerdendir.

Keşif duygunuz üst seviyedeyse plajları ve koyların tadını çıkardıktan sonra yörenin efsanevi yaylarını da gezebilirsiniz. Yanartaş ve Üçoluk Yaylası  Akdeniz’in en güzel yaylalarındandır.

Sıkılmadan tatilinizi yapabileceğiniz Kemer’de yer alan plaj ve koyları sizin için derledik.

1- Phaselis Koyu

Kemer’de gezilecek yerleri geride bırakıp rotayı masmavi denizlerin vatanı koylara çevirdiğinizde ilk sırada Phaselis Koyu yer alsın. Türkiye’nin adeta bir cennet olduğunu ispatlayan Phaselis Koyu’nda tekne turlarına katılabilir, doyasıya tatilin tadını çıkartabilirsiniz.

Antalya Kemer Phaselis Koyu

2- Ayışığı Koyu

Türkiye’nin en güzel koylarından biri olan Ayışığı Koyu da Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunuyor. Adı çok fazla bilinmese de yabancı turistlerin ilgisini çoktan çeken Ayışığı Koyu, turkuaz renkli sularıyla sizi selamlayacak.

Kemer Ay Işığı Koyu

3- Maden(Atbükü) Koyu

Burayı gören artık yazı iple çekecek. Maden Koyu doğal güzelliğiyle sizi büyüleyecek. Antalya’ya yolunuz düşmüşse mutlaka vakit bulup Maden Koyu’na da uğramalısınız.

Kemer Maden Atbükü Koyu

4- Alacasu Koyu

Gözden ırak, sessiz, doğal ve büyüleyici bir koy olan Alacasu Koyu, Antalya’da yazın bir başka yaşandığının kanıtı. Kitabınızı, müziğinizi yanınızda götürün ve Alacasu Koyu’nda huzura varın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.