Baklabükü Koyu Nerede?

0 221

Baklabükü koyu nerede Muğla ilimizin Marmaris ilçesine bağlı olan turunç bölgesi sınırlarında yer alan kamp alanı olarak bilinmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken ve buraya yeniden gitmek isteyenler ya da yeni gidecek olanların baklabükü koyu nerede ve nasıl ulaşılır gibi sorularınızı yanıtlamış olalım. En güzel koyları arasında bilinen harika güzelliği ile dillere destan denize mavi ve yeşil adeta büyüleyici bir görsellik yaratmaktadır.

Bu koyda ulaşımı arabayla sağlayacağınız için tekne ve kalkandan gelen tekne turları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğası sizleri Nirvana ya çıkartan görselliğiyle kahverengisi yeşili mavisi bütün tonlarının dans ettiği bir görsel şölen sizleri beklemektedir. Çocuklu aileler için özellikle arkadaş grubunuza uygun olan manzara seyri fotoğraf çekimi piknik alanı birçok aktivitelerde yer almaktadır.

Baklabükü’nü ziyaret edenler tarafından yayınlanmış olan Baklabükü Koyu YouTube videosundan da görüleceği üzere, turkuaz rengi suyun temizliği gerçekten göze çarpmaktadır.

Baklabükü Koyuna Nasıl Gidilir?

Baklabükü koyu Muğla şehrimizin merkezine yaklaşık 82,40 km kadar uzağında bulunmaktadır. Peki, baklabükü koyuna nasıl gidilir ulaşım nasıl sağlanır sizlere bu sorularınızı yanıtlayalım. Bu koya Marmaris ilçesi arasında yaklaşık 26,6 km mesafede yer almaktadır aynı zamanda turunç yolu üzerinden bir saatlik bir yolculuk zamanıyla ulaşmanızda mümkündür. Taşlık çukurluk ve dar bir patika yolu olan üzerinde kaya yoluyla aracınız gidemeyeceği için eğer arazi aracınız yoksa tekne turlarına katılarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Sizler için baklabükü koyu nerede sorularınızı da yanıtlamış olduk.

Baklabükü Koyu’na Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Yerli ve yabancı turistlerin farklı aktiviteleri bir arada getirebileceği ve baklabükü koyuna gitmeden önce bilinmesi gerekenler sizler için sıralayalım.

  • Bu koyda ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tuvalet ve duş bulunmamaktadır yanınıza ekstra temiz kıyafet almanız önerilir,
  • Kalın mat tercih etmelisiniz ki taşlar sırtınıza batma olasılığı olabilir,
  • Yerde ateş yakmak yasaklanmış yanınıza mangal tüp ya da kamp sobaları ndan bulundurmanız gerekebilir,
  • Burada telefonlarınızı ve diğer aletlerinizi şarj edebilmeniz için yanınıza yedek yedek şarj ve güneş panellerinden kendiliğinden elektrik üreten bulundurabilirsiniz.

Baklabükü Koyunda Neler Yapılır?

Burada kamp yapmak ve farklı aktiviteler de merak edenler için baklabükü koyunda neler yapılır sizlerle paylaşalım.

  • Bu koyda yüzme ve mangal yakabilirsiniz çadır kamp kurabilirsiniz,
  • Doğayı gezebilmek için tekne turunu tercih edebilir ve her tarafı gezebilirsiniz,
  • Denizinin eşsiz güzelliğinden faydalanarak dalış yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz,
  • Fotoğrafçılık hamak keyfi ekstra spor aktivitelerinde bu koyda çok rahatlıkla yapabilirsiniz.

Baklabükü Koyunu ziyaret etmek isteyen ve burada aktiviteleri arkadaş çevresi ile yapmak isteyenler için Baklabükü Koyu nerede gibi bazı sorularınız da yanıtlamış olduk.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.