Bayram tatiline çıkmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler

0 326
ekran resmi 2019 05 28 11

Yılın herkes tarafından sabırsızlıkla beklenen birinci uzun tatil devrine sayılı günler kaldı. Bilhassa çalışan kısmın büyük bir kısmı tatil hazırlıklarını yaptı, bazıları bayramda aile ziyaretleri için seyahatini planlarken, kimisi ise kıyılara giderek deniz dönemini açmanın peşinde. Bayram devirlerinde oteller üst düzeylerde yoğunluğa ulaştığı için konaklama rezervasyonları da haftalar öncesinden yapılıyor, ulaşım konusu netleştiriliyor ve akabinde geriye tatilin başlayacağı günü beklemek kalıyor. Pekala, tatile çıkmadan evvel dikkat etmeniz gereken şeyler neler? İşte tatilinizi kabusa dönmekten koruyacak bir kaç teklif…

Otel rezervasyon durumunu son bir sefer teyit edin: Bayram periyodu otellerin ve restoranların en kalabalık konuk ağırladığı devirlerdir. Bu nedenle onlar için de telaşlı bir devir başlar. Siz rezervasyonunuzu erkenden yaptırmış olsanız bile kimi vakit firmalar tarafında karışıklık yaşanmış ve rezervasyonunuz atlanmış ya da eksik yapılmış olabilir. Bu nedenle gitmeden birkaç gün evvel otel ya da ilgili firma ile irtibata geçerek konaklama ayrıntılarınızı son bir kere denetim ediniz.

ekran resmi 2019 05 28 11 Tcd4

Merak ettiğiniz restoranlar varsa yerinizi evvelce ayırtın: Tatil bölgelerinde öne çıkan birçok restoran yalnızca sizin tarafınızdan değil birçok kişi tarafından merak ediliyor olabilir. İşte tam da bu nedenle gitmeden birkaç gün evvel masanızı ayırtmakta yarar var. Gidince nasıl olsa yer buluruz diye düşünmeyin, ziyaret etmeyi planladığınız yerler için şimdiden masanızı ayırtın, size yalnızca ne yemek sipariş edeceğinizi düşünmek kalsın.

Yurt dışı seyahatleri için pasaportunuzu ve vize sürenizi denetim edin: Uzun tatil devirlerinde en çok tercih edilen rotalardan biri de yurt dışı tatilleridir. Olağan yurt dışı tatillerinde resmi evrak hazırlığını daha erkenden yapmak gerekir. Şayet pasaportunuzu sık kullanmıyorsanız, meskenin hangi köşesinde olduğunu bulmak bile başlı başına bir iştir. Bu sebeple pasaportunuzu şimdiden göz önünde bir yere koyun ve vizenizin geçerlilik tarihlerini denetim edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.