Belek Gezilecek Yerler Listesi

0 2.509

Belek Gezilecek Yerler Listesi’mize giren birbirinden güzel, doğası ile sizleri büyüleyecek yerleri listeleyeceğiz.

Güzel Antalya’mızın Serik ilçesine bağlı olan Belek, Son yıllarda popülerliğini sınırlarımızın dışına kadar çıkmayı başardı.

Golf sahalarıyla Türkiye’den ve yurtdışından her yıl binlerce insanı ağırlayan keyifle golf oynayabileceğiniz güzel bir yer. Belek, özellikle de yaz aylarında binlerce turist tarafından ziyaret edilen popüler bir yer

Şehrin gürültüsünden ve stresinden kaçmak, adeta yenilenmek istiyorsanız Belek kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri.

Belek Gezilecek Yerler Listesi

Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosu

Belek Gezilecek Yerler Listesi

 

Belek’in simgesi haline gelmiş Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosu görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor.

Roma İmparatoru Marcus Aurelius devrinden günümüze kadar gelmiş olan Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosu’nun, ünlü Romalı mimar Theodoros’un oğlu Zenon tarafından MS. 139–168 tarihleri arasında inşa edildiği düşünülüyor.

Geçmişe tanıklık etmek isteyen gezginlerin sıkça tercih ettiği diğer tiyatrolara nazaran daha az bozulmuş olan kenti ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Düden Şelalesi

Belek Gezilecek Yerler Listesi

Düden Şelalesi, şehir merkezine on kilometre uzaklıkta saklı bir cennet gibi güzel doğa ile iç içe bir yerdir.

Geçmişine bakarsak Büyük İskender’in Anadolu’yu fethederken atları ile uğradığı şelale olarak da halk arasında bilinmektedir.

Belek’te Karpuzkaldıran Askeri Kampı ve Gençlik Parkı’na da oldukça yakın olan Düden Şelalesi, Belek için vazgeçilmez turistik tatil yerler arasında bulunuyor.

Belek’e yapacağınız gezilerde Düden Şelalesi’ne bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz. Yaz ayları gelince daha da güzel olan bu bölge, yerli ve yabancı turistlerin de oldukça fazla ilgisini çekmektedir.

Perge Antik Kenti

Belek Gezilecek Yerler Listes

Perge Antik Kenti mozaikleri ile ünlenen oldukça ileri bir mimariye sahip eşsiz bir yerdir.

Dönem olarak Helenistik Dönem’den günümüze kadar gelen antik kent, Belek’e geldiğinizde kesinlikle gelip görülmesi gereken bir gezi noktası.

Bir dönem Pamfilya’nın başkenti olarak kullanılan, oldukça mühim bir yer olan Perge’de antik hamamları, akropolisi ve şehir meydanı olarak kullanılan agorayı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Silyon Antik Kenti

Belek Gezilecek Yerler Listes

Silyon Antik Kenti, dünyanın en iyi korunan antik kentlerinden birisi olma özelliğini taşıyan nadir kentlerden biridir.

Eski formunu koruyan bozulmamış Bizans yapıları, kulesi ve kapısıyla kesinlikle görülmeyi hak eden muhteşem bir yer.

Serik’te bulunan Koçhisar Tepesi’ne kurulu olan antik kentin, diğer antik yerleşim yerlerinden çok farklı olduğunu ziyaret edince sizler de görecek bize hak vereceksiniz.

Golf Sahaları

Belek Gezilecek Yerler Listes

Belek denilince akla ilk gelen hem ülkemizde hem de dünyada gün geçtikçe popülaritesi artan golf sahalarını ziyaret etmeden gitmenizi önermiyoruz.

Türkiye’nin en büyük golf sahalarını içinde barındıran Belek’te dönem dönem turnuvaları da denk gelebilirsiniz.

Bu spora ilginiz varsa, Belek’in eşsiz manzarasına kurulmuş seçkin golf sahaları sizi fazlasıyla yetecektir.

Zeytintaşı Mağarası

Belek Gezilecek Yerler Listesi

Zeytintaşı Mağarası, Antalya Belek sınırları içerisinde yer almıyor fakat Belek beldesinin bağlı olduğu Serik ilçesinde görülmesi, listelerde yerini alması gereken bir yerdir.

Belek’e oldukça yakın olan mağara, yarı aktif-fosil bir mağara olarak oldukça ilgi çekici ve bir o kadar da muhteşemdir.

Nemli ve sıcak bir havaya sahip Zeytintaşı Mağarası, dikit ve sarkıtları ile ilginç görüntülere şahit olabileceğiniz tam bir doğa harikasıdır.

The Land of Legends

Belek Gezilecek Yerler Listesi

The Land of Legends, her yaşa hitap eden su kaydırakları ve adrenalin dolu eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz eşsiz seçenekler sunuyor.

Belek’te çocuklarınız için uygun bir yer arıyorsanız tam da yerine geldiniz diyebiliriz. Land of Legends’te çocuklar için özel aktivite alanları, kaydıraklar, cam bölmeli havuzlar, kaplan ve penguenlerin yaşadığı mini hayvanat bahçesi gibi birçok aktivite bulunuyor.

Dinler Bahçesi

Belek Gezilecek Yerler Listesi

Cami, sinagog ve kilisenin bir arada olduğu Dinler Bahçesi, her dinden insanı birleştiren gezilmesi ve görülmesi gereken çok farklı bir atmosferi olan bir yer.

Antalya Belek gezilecek yerlerin belki de en ilgi çekici olanı burada popüler bir yer olan Dinler Bahçesi, dinlerin hoşgörü ve saygısını vurgulamak amacıyla, 2004 yılında inşa edilerek ziyarete açılmıştır.

Yerli ve yabancı turistleri birleştiren bu bahçede Cennet Bahçesi adıyla bilinen bir cami, Ruhullah adı verilen bir kilise ve adı bulunmayan bir sinagog yer almaktadır.

Sapadere Kanyonu

Belek Gezilecek Yerler Listesi

 

Sapadere Kanyonu, Alanya’nın 40 kilometre doğusunda, Sapadere Köyü’nde yer alıyor.

Sapadere Kanyonu’na yapacağınız gezide sizleri 400 metre yüksekliğinde, 750 metre uzunluğunda, çelik desteklerle inşa edilmiş bir yürüyüş parkuru karşılayacak.

Sapadere’nin girişinde sizleri doğanın içerisinde bir mesire alanı karşılıyor sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebileceğiniz ve adrenali iliklerinize kadar yaşayabileceğiniz bu yeri kesinlikle listenize eklemelisiniz

Köprülü Kanyon

Belek Gezilecek Yerler Listesi

 

Ülkemizin en popüler rafting alanı olarak görülen Köprülü Kanyon, başlangıç noktası olarak Isparta’nın Sütçüler ilçesinden başlıyor, Antalya’nın Serik ilçesinin güneyinden Akdeniz’e dökülerek biten uzunluğu ile popüler olan bir nehirdir.

Antalya’nın şehir merkezine 80 kilometre kuzeydoğusunda bulunan kanyon ile Belek arasında ise ortalama 40km mesafe bulunuyor.

Nehrin başlangıcında bulunan iki köprüden dolayı Köprülü adını alan kanyon, 100 metreyi aşan duvarları ve 14 kilometre uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun kanyonu olma özelliğine sahiptir.

Manavgat Şelalesi

Belek Gezilecek Yerler Listesi

Manavgat Şelalesi, Antalya‘nın en popüler yerlerinden biri olarak her yıl binlerce insanı kendine çekmektedir.

Bölgenin en temiz sularına sahip olması özelliğiyle hafta sonunu değerlendirmek el değmemiş doğanın içinde zaman geçirmek isteyenlerin uğrak noktası.

Sevdikleriniz ile şehrin gürültü ve stresinden bir nebze de olsa kaçmak isteyenler için gezilecek yerler düşünüldüğünde belki de ilk sıralara yazılabilecek bölgelerdendir.

Manavgat Şelalesi çevresinde piknik yapmak ya da suya girip vakit geçirmek de size kalmış bir şeydir.

Günübirlik gelip kaliteli vakit geçirebileceğiniz bölgeler arasında yer almaktadır. Ayrıca birçok turistik yere de oldukça yakın bir konumda olduğu için arta kalan vaktinizde diğer yerlere de gidebilirsiniz.

Daha fazla yer keşfetmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.