Birmingham için bir rehber: Neden İngiltere’nin en az değer verilen şehri?

0 353

Yaygın olarak Birleşik Krallık’ın ikinci şehri olarak anılsa da, Birmingham genellikle şakanın dibine düşer. Peaky Blinders şehrin itibarını artırmış olabilir, ancak West Midlands’ın baş tacı sıklıkla endüstriyel geçmişiyle ve daha yakın zamanda dünyanın en büyük Primark’ına sahip olmasıyla tanımlanır.

Birmingham hakkındaki bilginiz, gri mimari ve cadde alışverişlerinin görüntülerini veren hızlı bir Google görsel aramasıyla sınırlıysa, şehri hafife aldığınız için affedilirsiniz. Ancak, New Street Station’dan dışarı adım attığınız yakın çevrenizin adil bir temsili olsa da, aslında resmin tamamı değil. Bullring’in ötesine geçen herkes, Birmingham’ın çok daha fazlası olduğunu bilir.

İşte bu yüzden Birmingham’ın Birleşik Krallık’ta en az değer verilen şehir olmasının nedeni ve ziyaret ettiğinizde nereye gitmeniz gerektiğine dair bir rehber. Çünkü bunu yapmak güvenli olduğunda kesinlikle yapmalısınız.

Biraz kültür içinize çekin

Modern galerilerden ünlü isimlerin yer aldığı sergilere, görkemli evlere ve tarihi değirmenlere kadar, Birmingham’ın kültürüne yaptığı yatırım açıktır. .

Dışı kadar içi de etkileyici olan Birmingham Müzesi ve Sanat Galerisi , biraz kültüre dalmak için belki de en bariz seçim. Kalıcı koleksiyonları, modern İngiliz sanatı ve dijital fotoğrafçılığın yanı sıra Pre-Raphaelite ve İtalyan Barok sanatına sahiptir. Geçici sergileri, beden imajı, feminizm ve şehrin devrim tarihi gibi önemli temaları araştırdı. Birmingham’ın tarihi, eğitim amaçlı yardım derneği Birmingham Museums Trust tarafından işletilen Blakesley Hall ve Soho House gibi sitelerde daha fazla keşfedilebilir.

808x539 cmsv2 121d5df6 2b65 5b3b 8e9f f74f4e99dbd0 5471300

Birmingham Müzesi ve Sanat Galerisi

Ayrıca görülmeye değer, Brindleyplace’de yer alan çağdaş bir sanat mekanı olan Ikon Gallery . Birmingham Üniversitesi kampüsündeki Barber Güzel Sanatlar Enstitüsü Monet, Manet, Rodin, Degas, Turner ve Picasso gibi eserlere sahiptir.

Ikon Galerisi

Ayrıca çok sayıda tiyatro var – Hipodrom, Birmingham Kraliyet Balesi’nin yanı sıra The Color Purple gibi müzikallerin üssüdür. ALTI ve Sefiller. Diğerlerini izlemek yerine dans eden olmayı tercih ediyorsanız, Perşembe gecesi Jam House’un salsa atölyelerinden birinde hareket edebilirsiniz.

Her zevke uygun müzik mekanları

Ozzy Osborne, Electric Light Orchestra ve Peace’in evi olarak, Birmingham’ın müzik sahnesinin çeşitlilik gösterdiğini söylemek yanlış olmaz.

Ana akım müzik hayranları için Utilita arenası, Dua Lipa, Alicia Keys ve Foals gibi isimlerin yer aldığı daha büyük konserlere ev sahipliği yapıyor. Goldilocks müzik mekanları, gösterişli O2 Enstitüsü ve biraz daha büyük olan O2 Academy de Declan McKenna, Rina Sawayama ve BROCKHAMPTON gibi sanatçıların bu yıl içinde çalacağı büyük isimlerin turlarının düzenli duraklarıdır. Ve daha samimi konserler için The Spotted Dog, Hare & Hounds ve The Crossing gibi daha küçük müzik mekanları genellikle canlı müzik ve DJ setleriyle doldurulur.

808x539 cmsv2 25a64919 ae12 565b 84c2 68b5f6f13610 5471300

The Crossing’de canlı müzik

Şehirdeki klasik müzik sahnesi de, City of Birmingham Senfoni Orkestrası’nın gösterişli Senfoni Salonu’ndaki performanslarından, yılda yaklaşık 300 etkinliğe ev sahipliği yapan Birmingham Konservatuarı’na kadar çok büyük.

Yaklaşan konserleri ve konserleri Birmingham’ı ziyaret edin.

Eğer ararsanız bolca doğa var

Birmingham, defalarca dükkanlar ve yüksek binalarla dolu şehir merkezine indirgenir. Ama somut bir ormandan çok uzak. Şehrin göbeğindeki parkların yanı sıra, merkezden sadece birkaç dakika uzaklıkta doğanın tadını çıkarabileceğiniz sayısız yer var.

Güney Birmingham’daki Cannon Hill Park 250 dönümlük bir alana yayılan şehrin en büyük parkıdır. Yaz pikniği ve pedallı botla gezmek için mükemmeldir. Bir başka harika nokta batıdaki Warley Woods’tur ve eğer merkezden daha uzağa gitmeye hazırsanız, Lickey Hills bölgenin güzel manzarasına sahip muhteşem bir kır parkıdır.

Birmingham Üniversitesi’nin ana kampüsünden sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde Winterbourne House & Garden , güzel çiçekler, seralar ve bir Edward dönemi evi ile dolu sessiz bir sığınaktır. Ve ‘bataklık’ kelimesi çekici olmaktan uzak olsa da, Moseley Bog genç bir JRR Tolkien’in uğrak yerlerinden biriydi – Orta Dünya’nın yaratıcısına ilham vermek oldukça harika olmalı.

Winterbourne House & Gardens

Kısacası: şehrin her yerinde tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda yeşil alan var, bu yüzden Brum’da göreceğiniz tek rengin gri olduğunu düşünmeyi bırakın. Şehirdeki parkların daha büyük bir listesi için Birmingham Belediye Meclisi’nin listesine bakın.

Birleşik Krallık’taki en havalı yer: Digbeth

Yaratıcılığı ve kültürü beslemesiyle kutlanan Digbeth’in, İngiltere’de yaşamak için en havalı yer olarak seçilmesinin bir nedeni var. The Times in 2018 .

Sadece Digbeth’te bir hafta sonunu tek başınıza kolayca geçirebilirsiniz. Çarpıcı sokak sanatı bölgeye dağılmış durumda, neon boya sıçramış Ghetto Golf Cusstard Factory çok eğlenceli ve The Mill ve Lab11 gibi etkileyici kulüpler yıl boyunca büyük etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Daha belirgin noktaların yanı sıra, daha az bilinen bir vurgu Minerva Works’tür – vintage mağazası, plak dükkanı, bakım, müzik mekanları ve sanat alanlarıyla yaratıcı bir alan.

808x490 cmsv2 cda34201 1aa4 5b00 b7b4 8e2cd9f6d0c0 5471300

Digbeth Muhallebi Fabrikası

Ve ikonik Digbeth Yemek Kulübü’nden bahsetmeden Digbeth’i tartışamayız – karnabahar kanatları ve körilerden tatlı waffle’lara kadar her şeyin servis edildiği, sürekli değişen sokak yemeği satıcılarının yer aldığı haftalık bir yiyecek ve içecek festivali ve yüklü patates kızartması.

Yiyecek ve içecek

Birmingham, Wagamama, Pizza Express ve Pho gibi bariz ve güvenilir bir şekilde lezzetli zincir restoranlara sahiptir. Ancak bu seçeneklere sahip olmak rahatlatıcı olduğu kadar, Brum’un yemek sahnesinin büyüsü bağımsız mekanlarında yatıyor.

Birmingham New Street’in hemen dışında bulunan rahat Cherry Red’s ‘den Gas Street Social’daki en iyi dipsiz brunch’a kadar sayısız bağımsız restoran var. hem merkezde hem de kenar mahallelerde keyifle vakit geçirebileceğiniz kafeler.

Birmingham, çarpıcı Hint ve Balti restoranlarıyla tanınır, ancak Zindiya Streatery & Bar özellikle öne çıkan bir yerdir. Karı koca ikilisi Ajay & Shivani Kenth tarafından işletilen bu restoran, sosyal ve canlı bir ortamda, Instagram’a uygun oldukları kadar lezzetli olan Hint sokak yemeklerinden ilham alan yemekler sunmaktadır.

Zindiya Streatery

Bir mutfak smorgasbordunun yanı sıra, Birmingham’ın bağımsız bar sahnesi de ona kek puanları veriyor. Jekyll and Hyde , Dickens tarzı dekora sahip ödüllü bir kokteyl/cin bardır ve bira tutkunları için Postane Kasalarında dünyanın her yerinden 400’den fazla şişe bira bulunur. .

Bağımsız Birmingham uygulaması size şehrin en iyi mekanlarında yüzde 25’e varan indirim sağlayabilir, bu nedenle pandemi sonrası ziyaret edip etmeyeceğinizi kontrol ettiğinizden emin olun.

Birmingham, kültür, eğlence ve doğayla dolu bin şehir bir arada. Umarım, ikinci sıranın aslında en iyisi olduğuna ikna olmuşsunuzdur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.