Bodrum’da Kamp Yapmak İsteyenlere: Büyüleyici Güzelliği ile Cennet Koyu

0 91

Bodrum’da kamp yapmak pek çok kişinin hayali olarak karşımıza çıkıyor. Tatillerini oteller gibi dört duvar arasında geçirmek yerine doğa ile iç içe huzurlu bir şekilde geçirmek isteyenler sıklıkla kamp yapmayı tercih ediyor. Ülkemiz genelinde keyifli vakit geçirebileceğiniz pek çok kamp alanı mevcut. Bu kamp alanları ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılıyor. Eğer herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız kendinize uygun bir kamp yeri bulabilmeniz kesinlikle mümkün. Bodrum’da kamp yapmak isteyenler ise ücretsiz olarak nerelerde kamp yapabileceklerini merak ediyor. Bu yazı Bodrum kampı yaparak geçirmek isteyenler için Cennet Koyu hakkında merak edilenleri derledik.

Cennet Koyu’nda Kamp Yapılabilir Mi?

Şehirden uzak sakin ve huzurlu yapıları sebebi ile koylar en çok tercih edilen kamp yerleri olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de pek çok güzel koy bulabilmek mümkün. Cennet Koyu ise bu koylardan yalnızca biri. Ülkemizde kampçıların uğrak mekanlarından biri olan Cennet Koyu içerisinde kamp yapabilmek mümkün.

Cennet Koyu’nda Kamp Yapmak Ücretli Mi?

Kamp yapmak isteyenlerin çoğunlukla ücretsiz bir kamp yeri arayışı içerisinde olduğunu söyleyebilmek mümkün. Dolayısıyla Cennet Koyu kamp ücretli mi sorusu Bodrum’da kamp yapmak isteyenler tarafından sıklıkla merak edilen sorulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Büyüleyici bir güzelliğe sahip bu koyda kamp yapmak ise tamamen ücretsiz. Büyüleyici doğal güzelliğinin cenneti andırıyor olması sebebi ile Cennet Koyu adı verilen bu alana giriş de yine ücretsiz olarak biliniyor. Yalnızca kamp yapmak için değil günü birlik olarak da Cennet Koyu eğlenceli ve keyifli vakit geçirmek için tercih edilebiliyor. Sadece araba ile girişler ücretli olsa da, Cennet Koyu yakınlarında herhangi bir yol üzerinde arabanızı park ederek koya ücretsiz olarak girebilmeniz elbette mümkün. Karavancılar da yine ücretsiz olarak Cennet Koyu’nu ziyaret edebiliyor.

Cennet Koyu Olanakları Nelerdir?

Hem günü birlik hem de kamp yapmak amacıyla her yıl sıklıkla ziyaret edilen Cennet Koyu ziyaretçilerine pek çok olanağı birlikte sunuyor. Cennet Koyu olanakları arasında kiralık şezlong, kiralık şemsiye gibi imkanların yanında yemek yeme işlerinizi halledebileceğiniz pek çok işletme de bulunuyor. Böylece ister günü birlik ister kamp amacı ile gitmiş olun yemeği dert etmenize gerek kalmıyor. Koy içerisinde kolaylıkla kahvaltı, öğle yemeği ve akşam gibi öğünlerinizi yiyebileceğiniz açık bir işletme bulabilmeniz mümkündür. Elbette Cennet Koyu’nda ziyaretçilere tuvalet ve duş imkanı da sunuluyor.

Cennet Koyu’nda Nerede Kamp Yapılır?

Kamp yapmak amacı ile Cennet Koyu’nu tercih eden pek çok kişi karşımıza çıkmaktadır. Koy içerisinde belirlenmiş bir kamp alanı bulunur. Bu alan tamamen ücretsizdir. Ancak belirlenmiş olan kamp alanı dışına çadır kurulması kesinlikle yasaktır. Bu nedenle Cennet Koyu’nda kamp yapmak istiyorsanız çadırınızı kamp alanı içerisine kurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Cennet Koyu içerisinde ateş yakmanın da yasak olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu’na gitmek isteyenler nasıl gideceklerini ve koyun nerede bulunduğunu da merak etmektedir. Büyüleyici özellikleri ile akıllara kazınan bu koy Muğla ilinin Bodrum ilçesinde bulunmaktadır. Bu koya ulaşım sağlamak için herhangi bir toplu ulaşım imkanı bulunmadığından ötürü kendi imkanlarınız ile gitmeniz gerekmektedir. Eğer daha sakin ve huzurlu bir alan arayışında iseniz Cennet Koyu’na haftaiçi günlerinde gitmeniz daha iyi olabilir. Bodrum şehir merkezinden koya yaklaşık yarım saat içinde ulaşabilirsiniz. Cennet Koyu Bodrum’da kamp yapmak isteyenler için idealdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.