Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

0 333

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası Çikolatayı çok seviyorsanız bu liste tam da size göre olacak. Çikolata sevginizi bir macerayla birleştirmek için bu rotaları denemeye ne dersiniz? Çikolata severler için dünyanın en iyi seyahat destinasyonları listemizle benzersiz, zengin ve tatlı bir tatile ilham veren birbirinden farklı rotaları sizlere sunacağız.

Popüler markalardan el emeği çikolatacılara kadar, bu ülkeler gerçekten eşsiz çikolata için tercih edebileceğiniz yerlerden.

Çikolata Severler için En İyi Seyahat Noktası

Belçika

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

Başlamak için belki de en iyi yer, çikolatanın dünyanın en iyilerinden biri olduğunu sizler de duymuşsunuzdur. Ünü sınırlarını aşan bir ülke olan Belçika’dan daha iyi bir yer var mı emin değiliz.

Enfes, el yapımı çikolataları ile binlerce marka ve çikolata sizleri Belçika’da bekliyor.

İsviçre

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

Belçika çikolatası gibi İsviçre çikolatası da birçok kişi tarafından dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen enfes tada sahip çikolatalardan.

Sütlü çikolata, İsviçre’nin en ünlü ihracat ürünlerinden biri olma unvanına sahiptir ve dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde oldukça fazla tüketilmektedir.

İsviçre sütlü çikolatası pürüzsüz, tatlı ve kremsidir, dilde tereyağı gibi erimesiyle enfes bir lezzet şöleni sunar.

Zarafet ve lüks lezzet ile eşanlamlı olan İsviçre çikolatası, dağları ve yeşil vadileri ile çikolatasında her parçasını bulabileceğiniz bir tat.

İtalya

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

Daha hareketli ve maceracı olanlara hitap eden İtalyan çikolatası, daha enfes ve farklı lezzetler sunuyor.

İtalyan bitter çikolatası, kakaonun yanma yerine ısıtılması ile zengin, dolgun bir tada sahiptir.

Kuzey İtalya çikolatası yabani meyveler ve fındıkla birleşirken, güneydeki çikolatalar likör, limon ve diğer keskin tatlarla birleştirilir.

İtalyan çikolatasının gücü, çeşitliliği ve ağız sulandıran tatlı ve tuzlu lezzetlerin harmanlanması vardır.

Avusturya

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

Lezzetli durakların bir sonra ki adresi Avusturya. Orkestra müziği gibi, Viyana ve Avusturya çikolatası da yenilikçi, cesur lezzetler yaratmak için uyumlu malzemeleri bir arada kullanıyor.

Zotter, tartışmasız ülkenin en ünlü çikolatacısıdır. Kabak ve haşhaş-tarçın gibi eğlenceli malzemelerle bir araya gelen pürüzsüz, zengin çikolataları, Willa Wonka’nın çikolata fabrikasından gelen tatlar gibi farklı hissettiriyor.

Hem Belçika hem de İsviçre etkileri, Avusturya çikolatasını dünyanın en yüksek kalitelerinden biri haline gelmesinde büyük rol oynadığını söyleyebiliriz.

Ekvador

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

Amazon’da binlerce yıldır hasat edildiğine inanılan aromatik Arriba kakaosu, Ekvador’u çikolata listemize koymazsak haksızlık etmiş olurduk.

Ekvador’un bitter çikolatası kendi başına bir şaheser. Aromatik, eşsiz ve derin tadı, onu gerçekten farklı bir Güney Amerika lezzeti yapıyor.

Farklı rakımlar ve sıcaklıklar, Arriba kakao çekirdeğinin çok çeşitli lezzetleri açığa çıkarmasına izin vererek Ekvador bitter çikolatasını her lokmada farklı bir haz duymanızı sağlıyor.

Kosta Rika

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

Kosta Rika’nın kakao ile benzersiz bir ilişkisi var, binlerce yıldır Kosta Rika tarlalarında yetiştiriliyor.

Kosta Rika çikolatası, benzersiz ve çeşitli bir tat profili ile diğer çikolatalardan daha fazla tatlılığa ve daha az acılığa sahip olma özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Fakat, Kosta Rika çikolatasının küresel olarak fark edilmeye başlaması, ülkenin zanaat çikolata hareketinin her yıl ivme kazanmasıyla birlikte 00’ların sonlarından bu yana oldukça artmıştır.

Ağızda eriyen ipeksi dokusuyla tanımlayabileceğimiz Kosta Rika çikolatası, bir çikolata aşığıysanız size sunacak çok fazla lezzeti içerisinde barındırıyor.

Arjantin

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

Şili sınırındaki küçük Bariloche kasabası bugün Arjantin’in çikolata başkenti olarak biliniyor.

‘Küçük İsviçre’ olarak bilinen buraya yerleşen göçmenler, çikolata yapım zanaatlarını da beraberlerinde getirdiler.

Özellikle Buenos Aires, zanaatkar çikolata dükkanlarıyla ünlü olduğu için ziyaret etmeden tatilinizi bitirmeyin deriz. Çikolata ve dulce de leche de Arjantin’in en güzel mutfak füzyonlarından biri olduğunu lezzetleriyle kanıtlamıştır.

Meksika

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

Meksika çikolatası, gerçekten eşsiz bir doku ve lezzet kombinasyonu ile karşımıza çıkıyor.

Kakao uçlarının tarçın ve şekerle karıştırılmasıyla elde edilen çikolata, Meksika’da bir tatlıdan çok daha fazlasını ifade ediyor.

Rustik bir his ve biraz acı bir tada sahip olan, genellikle vanilya ve badem gibi tatlarla karıştırılmış Meksika çikolatasına hayran kalacaksınız.

Meksika çikolatası, sadece bir tatlı olarak değil, genellikle bir dizi lezzetli yemeği ve ana yemeği geliştirmek için de sıkça kullanılıyor.

Birleşik Krallık

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

İngiltere’nin çikolataya olan sevgisi yüzyıllardır büyüyor ve mağazalarda çok çeşitli lezzetli çikolatalara ev sahipliği yapıyor.

Cadbury tartışmasız İngiltere’nin en ikonik çikolata markalarındandır ve bir dizi sevilen sütlü çikolata markasından da sorumludur.

Amerika Birleşik Devletleri

Çikolata Severler için En İyi 10 Seyahat Noktası

Küresel olarak, Mars ve Hershey gibi Amerikan markaları, milyonlarca zengin, tatlı sütlü çikolata markasını milyonların kalbine ve midesine hitap etmeyi başardı.

Amerika’nın tatlı ve lezzetli olan her şeye olan sevgisi çikolata yapımıyla devam etti , bu nedenle çikolatanın her şekilde ve boyutta olması sizi tatilinizde şaşırtmasın.

Daha fazla tatil rotası ve fazlasını keşfetmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.