Dünyanın En İlginç 7 Yapısı

0 82

Dünyanın en entresan 7 yapısı olduğunu biliyor muydunuz? Duyduğunuz zaman elbette ki kulağınıza oldukça ilginç gelebilir. Dünyanın en entresan 7 yapısı hangisi ve özellikleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Dünya üzerinde hem yeni hem de tarihi diyebileceğimiz son derece ilginç yapılar yer almakta. Gelin bu yapılar hakkında geniş kapsamlı bir şekilde araştırma içerisine girmeye başlayalım. 

1. Centre Georges Pompidou- Paris 

Dunyanin en ilginc 7 yapisi Paris Centre Georges Pompidou

Paris şehrinde bulunan Centre Georges Pompidou, dikdörtgen prizma şeklinde inşası yapılmış olan etkileyici yapılardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapının  entresan diyebileceğimiz yapılar arasında yer aldığını belirtebiliriz. Hem büyüleyici hem de dikkat çekici bir özelliğe sahip. Yapının inşasını gerçekleştiren isimlerin kim olduğuna baktığımız zaman ise Renzo Piano ve Richard Rogers yer alıyor. Parisliler tarafından bu yerin züppe olarak nitelendirilmiş olduğunu söyleyebiliriz. 

2. Burj El Arab Otel 

Dünyanın en ilginç yapılarından bir diğeri ise Burj El Arab Otel diyebiliriz. Öyle ki dışarıdan bu yapıya göz attığımız zaman ise gece görüntüsüyle adeta kişiyi kendisine hayran bırakmayı da başarıyor. Bu otelin aynı zamanda dikkat çeken bir başka özelliklerinden biri Dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olma özelliğine sahip olması diyebiliriz. Araplar görüntüsünden kaynaklı olarak buraya Arap kulesi demektedir. Ayrıca yelkeni de andıran özelliğe sahip olmasından kaynaklı olarak Yelken kalesi olarak da adlandırılır. Dünyanın hem ilginç ve de şaşırtıcı diyebileceğimiz bir mimarisine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 

3. La Casa Mila – Barcelona 

dunyanin en ilginc 7 yapisi la casa mila barcelona

Dünya Mirası denildiği zaman ön plana çıkan La Casa Mila, yeni taş ocağı denmektedir. Efsanevi bir yapıya sahip olmasından dolayı ilginç bir görüntüye de sahiptir. Görsel açıdan ilgi çekici bir görünüme sahip olan La Casa Mila’nın Barcelona şehrinde yer almış olduğunu belirtebiliriz. Dünyanın en entresan 7 yapısı araştırması yaptığımız zaman mutlaka Barcelona şehrinde bulunan bu yeri de rahatlıkla söylememiz mümkündür. 

4. Crooked House 

Son derece ilginç bir görüntüye sahip olması ile dikkat çeken Corroked House, alışveriş merkezlerinden biridir. Polonya’da bulunan bu alışveriş merkezi sanki yamuk bir yapı görüntüsünü andırıyor. Dışarıdan bakıldığı zaman yapının sanki çökecekmiş gibi olması da Dünyanın en enterasan yapıları arasında yer almasına zemin hazırlıyor. 

5. İlginç Görüntüsüyle Berlin’deki Yahudi Müzesi 

İlginç görüntüsü ile Berlin’deki Yahudi müzesi farklı yapılar içerisine girme konusunda oldukça başarılıdır. Toplamda bu yere baktığımız zaman iki tane yapı bulunur. Üstelik bu yapılardan biri için ise mahkeme yeri olduğunu söyleyebiliriz. Berlin duvarının kaldırılması sonrasında ilk inşasına başlanılan yerlerden biri olma özelliğine sahiptir. Burası ilk olarak halka açılmış olduğu tarih ise 2001 senesi itibariyle olmuştur. 

Dünyada farklı şekilde inşa edilen yapılar bulunuyor. Doğal olarak bu yapıları gördük sıra ne kadar çok entresan olduklarını fark edebilmemiz de mümkün oluyor. 

6. Denver Sanat Müzesi İlginç Yapısı 

Denver Sanat Müzesinin ilginç yapısını daha önce görmediyseniz mutlaka görmeniz gerekiyor. Öyle kî~buranın ilginç olmasının altında yatan en temel etkenlerden biri ise görüntüsünün geometrik şekilde olmasından kaynaklıdır. Denver Halk Kütüphanesi ile bakıldığı zaman bitişik bir haldedir. Çift kuleli şekilde tasarlanmış olan binanın görüntüsünün geometrik şekilde olması da bakıldığında ne kadar ilginç olduğunu kanıtlamaya neden oluyor. 

7. Kubik Evlerin İlginç Görüntüsü 

Daha önce hiç görüntüsüyle şaşırtan bir evlere rastladınız mı? Fakat Kubik evler altından oto yol geçmesiyle insanları fazlasıyla şaşırtmayı başaran yapılardan biri. Üstelik böyle bir özelliğe sahip olması da dünyanın en tuhaf yapısından biri olmaya aday. 1978 yılında tasarlanmış olan kubik evler tuhaf bir mimariye sahiptir. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.