En İyi Antalya Rafting Yerleri

0 203

En iyi Antalya rafting yerleri araştırıldığında, karşınıza 4 önemli isim çıkmaktadır. Antalya özellikle yaz aylarında yüksek sıcaklıkları yoğun bir şekilde yaşamaktadır. Bundan dolayı deniz turizmi ve serinletici rafting turları Antalya’da yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Antalya’da rafting yapılabilecek en iyi yerler arasında Köprülü Kanyon, Manavgat Çayı, Dim Çayı ve Alara Çayı isimleri sayılabilir.

Antalya Dim Çayı Rafting Parkuru

Antalya Dim cayi rafting parkuru

Alanya’nın doğu bölgesinde yer alan Dim Çayı, Toros Dağları’ndan Akdeniz’e dökülmektedir. Dimçayı rafting parkuru, Akköprüden başlayıp aşağısında tamamlanan 5,5 km uzunluğuna sahiptir.

Dimçayı’nda rafting hizmeti veren pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan size uygun olan herhangi birinin sunduğu rafting turlarından satın alarak Dim Çayı’nın masmavi suyunda adrenalin dolu bu sporu yapabilirsiniz.

Alara Çayı Rafting Parkuru

Antalya Alara Cayi Rafting Parkuru

Antalya’nın Köprülü beldesinde yer alan Alara Çayı 70 km uzunluğuna sahiptir. Alara Çayı rafting parkuruyaklaşık 20 km uzunluğuna sahiptir. Alara Çayı rafting parkuru, Güzelbağ’da başlar ve Alarahan bölgesinde biter. Bu çayda rafting yapanlar parkur boyunca görebileceği güzel birçok tarihi eser bulunur. Bu eserler; kervansaray, köprü ve su değirmenleridir.

Alara Çayı amatör rafting grupları için uygun bir lokasyon oluşturabilir. Çünkü bu bölgede rafting zorluk derecesi 2 veya 3’tür.

Manavgat Çayı Rafting Parkuru

Manavgat Çayı Batı Torosların doğusundan başlayarak 90 km uzunluğunda Akdeniz’e dökülmesiyle son bulmaktadır. Manavgat Çayı rafting parkuru deneyimsiz rafting grupları için doğru bir başlangıç olmayabilir. Çünkü bu parkurun zorluk derecesi yüksektir. Manavgat Çayı’nda yer alan Manavgat Şelalesi, bu çayda rafting yapanların en sevdikleri manzaradır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Köprülü Kanyon Milli Parkı 36000 hektar kadar büyük bir alana sahiptir. Köprülü Kanyon içerisinde bulunan Antalya Köprüçay rafting yapabileceğiniz en güzel yer olarak bilinir. Oluk Köprüsünden başlayıp Beş Konak’ta son bulan rafting parkuru yaklaşık 10 km uzunluğuna sahiptir. Profesyonel uzmanlarca eğitim verildikten sonra güvenlik önlemleri alınarak sunulan rafting hizmeti yaklaşık 2,5-3 saat sürmektedir. Köprülü Kanyon’da rafting yapmak için profesyonel yüzme bilgisine ve rafting deneyimine sahip olmaya gerek yoktur. Köprüçay’ın ılık su derecesi ve yüksek olmayan derinliği çocuklu ailelerin bile gönül rahatlığı ile rafting yapabilecekleri bir yerdir. Açıklanan 4 farklı rafting bölgesi, en iyi Antalya rafting yerleri listesinde bu alanda en çok hizmet veren firmaların bulunduğu yerlerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.