Güney Amerika Rotası Tavsiyeleri

0 365

Güney Amerika rotası hakkında tavsiyeler, Güney Amerika’ya nasıl gidilir, Güney Amerika hakkında bilmeniz gereken her şey.

Güney Amerika rotası tavsiyeleri, Güney Amerika özellikle bir yere bağlı kalmayıp sürekli gezmeyi sevenler için etkili olabilecek onların dikkatlerini çekebilecek tarihi, doğası kültürü bakımından her zaman merak edilen bir coğrafyadır. Bu bölgenin Türkiye’ye uzak olması geliş ve gidiş masraflarının yüksekliği ve bazı kıta ülkeleri hakkında çıkan olumsuz yorumlar nedeniyle vatandaşlara karşı biraz mesafe koyma düşüncesi beraberinde getirmektedir. Tabi ki Avrupa ile eşdeğer tutulmamaktadır. İnsanlar günü birlik İstanbul’dan Avrupa’nın herhangi bir şehrine seyahat edebilirler.

Güney Amerika için bir seyahat planı düşünüyorsanız bazı şartları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Güney Amerika rotası tavsiyeleri, kısa rotalı gezi için 1 ile 3 ay arası, uzun süreli gezi için 6 aydan 2 yıla kadar uzayabilmektedir. Bir gezi yapmak için öncelikle Güney Amerika gezisi güvenilir mi nelere dikkat etmeliyim, maddi konular nasıldır, ne zaman gitmek gerekir, uygun fiyatlı nerede kalınır ve nerede yemek yenir gibi konuları iyice araştırmalısınız.

Kısa Süreli Turlar için Güney Amerika Rotası

kisa sureli guney amerika rotasi

Bu gezi rotası için 1-3 ay arası bir süre sizin için uygun ve ideal olabilir. Brezilya’nın Sao Paulo şehrinden başlayıp Kolombiya’nın Bogoto şehrinde son bulmaktadır. Kısa süreliGüney Amerika turu, bu yolculuk içerisinde 9 ülke ve 15 şehir görmüş olacaksınız. İstanbul’dan hem Brezilya’ya hem de Kolombiya’ya direkt olarak uçuş bulunmaktadır. İsteğe göre bu rota da Kolombiya’dan başlayıp Brezilya’ya ters yönde yolculuk yapabilirsiniz.

Uzun Süreli Güney Amerika Turu

Uzun süreli Güney Amerika turu, bu gezi rotası için öncelikle en az 6 ayınızı ayırmanız gerekmektedir fakat bazen bu süre bile size yetersiz gelebilir. Yolculuk boyunca 10 ülke ve 36 şehir gezip göreceksiniz. Başlangıç ve bitiş noktası Brezilyadır. Önerilenlere göre en az 1 yılı gözden çıkartmak gerekebilir. Sadece Brezilya dahi tek başına birkaç ay gezme ile bitebilecek bri ülke değildir.

Güney Amerika’ya Ne Zaman Gidilir?

Güney Amerika’ya ne zaman gidilir, mevsim ve iklim açısından Türkiye’den farklıdır. Çöl iklimi Akdeniz iklimi ve okyanus iklimleri görülmektedir. Yaz mevsiminde bile akşamları serin bir havası vardır. İnsanlar ziyaret etmek için genellikle ilkbahar mevsimini tercih etmektedirler. Türkiye’deki kış ayları onlarda yaz mevsimi, Türkiye’deki yaz  ayları onlarda kış mevsimi, Türkiye’deki yaz mevsimi ayları ise onlarda ilkbahar mevsimi olarak geçmektedir.

Vizesiz Güney Amerika Ülkeleri

Eşsiz ve güzel manzaralarına sahip olan Güney Amerika ülkeleri Türkiye’de vize istememektedir. Ancak yolculuk çokça uzun ve masraflıdır. Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Şili, Paraguay gibi ülkeleri Türkiye’den vize istememektedir. Bu ülkeler herkesin gidip görmesi gerek kısa sürede bitirilmeyecek güzellikte olan ülkeleridir. Her ülkenin ayrı ayrı doğal güzellikleri bulunmaktadır.

Güney Amerika’nın En İyileri

Türkiye’den vize istemeyen Güney Amerika ülkelerine seyahat ederken bu ülkelerin göze çarpan ilgi çeken enlerine de şahit olmak mümkündür. Güney Amerika bu doğrultuda oldukça elverişli bir bölgedir. Güney Amerika en iyileri, birçok farklı ülkesinde birçok harika güzellikle bulunmaktadır. En yüksek şelaleye sahip olan Venezuela, en uzun sıra dağları, en kurak çöle sahip olan Şile, Amazon yağmur ormanları, en büyük tuz gölüne ve en düz yer olan Uyuni gölü, ticari bakımdan en yüksek Titikaka gölü en yüksek başkent olan La Paz bu bölge içinde yer almaktadır. Doğru zamanı bulup ve yeteri kadar para biriktirerek bu eşsiz güzellikleri görme şansı elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.