Hawai Takım Adaları Gezi Rehberi

0 231

Hawai, denilince akla ilk olarak tatil kavramı geliyor. Çoğu turistin geldiği bu yer, ayrıca balayı için de tercih ediliyor. Hawai takım adaları, bölgesinde tatil yapmanın keyfi ise bir başka oluyor.

Hawai takım adaları, oldukça büyük ve gösterişli bir yerdir. Buraya gelenlerin büyük bir kısmı da tatil için uğramaktadır. Tatilin keyfini çıktığı nadir yerlerden olan Hawai ayrıca lüks otellerinde yer aldığı bir bölgedir. Amerika’nın bir eyaleti olan bu bölge, yaz aylarında dolu olan harika bir yerdir. Büyük okyanusun kuzeyinde yer alan bu adalar ise oldukça büyük bir yüz ölçümüne sahiptir ve gezmek oldukça keyiflidir.

Amerika Birleşik Devletleri hakkında daha önce yayınlanmış olan Amerika’da Gezilecek En İyi 15 Yer yazımızda da dilerseniz Amerika’da gezebileceğiniz diğer tatil rotalarına da göz atabilirsiniz.

hawaii takim adalari haritasi

Hawai Takım Adaları Nerede?

Hawai takım adaları, gezilecek en harika bölgeler arasındadır ve burada muazzam yerler bulunmaktadır. Tatil için de harika bir yer olan Hawai takım adaları, ABD’nin bir eyaletidir. Büyük okyanusun tam kuzeyinde yer alan bu adalar, muazzamdır. Tatil ve gezmek için harika bir yer olan bu adalarda keşfedilecek bölgelerde bulunmaktadır. Gezmeye doyum olmayan bu yerde keşfedilecek yerler ise kıyı bölgesinden uzaktadır. Bu adalar batıda Midway, doğuda Hawai adasına kadar uzanmaktadır. 8 büyük adanın bulunduğu bu bölgede, yaklaşık 84 büyük adacık vardır. Hawai takım adaları ayrıca pasifik okyanusun kuzeyinde 2415 km boyunca uzanır. Oldukça büyük olan bu yerde gezmek ise çok uzun sürebilmektedir.

En Popüler Hawai Takım Adaları

Hawai adaları, Amerika’nın en gözde yerleri arasındadır. Burada yer alan ise tam 124 adacık bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 8 büyük adaya da sahip olan Hawai, mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Yazımızın ilerleyen kısımlarında 8 büyük Hawai Adası’ndan en popüler 4 tanesi hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Kauai Adası

hawaii takimadalari kauai adasi

Kauai adası bu yerlerden biridir ve oldukça muazzam bir yerdir. Yıllık 1170 santimetre yağış alan bu yer ayrıca dünyanında en yağışlı alanlarından biridir. Adanın yeşil olma nedeni ise bu yüzdendir. Sürekli olarak yağış alan bu bölge Hawai takım adaları içerisinde sıklıkla ziyaret edilen bölgelerdendir. Doğal güzelliklerle çevrili bu alan ayrıca sağlıklı yaşam için de muazzamdır. Çünkü Hawai adalarında yaşayanlar, dünyanın en uzun ömürlü insanlarıdır.

Hawai Takım Adaları – Lake Waiau

hawaii takimadalari Lake Waiau

Hawai, gezilecek yerleriyle, son derece muazzam bir bölgedir ve tatil için de tercih edilmektedir. Oldukça güzel yerlere sahip olan Hawai adaları, gezilecek ve keşfedilecek yerleriyle muazzamdır. Lake Waiau bu yerlerden biridir ve ABD’nin en harika bölgeleri arasındadır. Hawai’de yer alan bu göl, Amerika’nın en büyük rakımlı gölleri arasındadır. Hawai’de iken mutlaka görmeniz gereken bu göle eskiden anneler, bebeklerinin göbek kordonunu gömermiş. Burada ayrıca Hawai’nin en yüksek boyuttaki şelalesi de yer almaktadır. 130 km yükseklikteki Akaka şelalesi, çok fazla yakınlaşamayan bir şelaledir. Hawai adasında mutlaka gelip, görmeniz gereken bu yer oldukça harika bir görünüme sahiptir.

Maui Adası

hawaii takimadalari maui adasi

Maui adası, Hawai adaları arasında en fazla ziyaret edilen bölgeler arasındadır. Son derece harika yerlere sahip Maui adası, iki volkanik dağ ve arasındaki düzlükten meydana gelmektedir. Adanın doğusunda 3055 m rakımlı Haleakala batısında 1764 m rakımlı West Maui dağları bulunuyor. Burada ayrıca Haleakala krateri, dünyanın en büyük yanardağı yer alıyor. Hawai’de yer alan bu ada, çoğunlukla gelinen yerler arasında değildir, ancak keşfedilmeye değerdir. Yalnızca gezginlerin merakla geldiği bu yer, farklı güzellikleri de barındırmaktadır. Muazzam bölgelere sahip bu adada ayrıca su altı mağaraları da bulunmaktadır. Farklı doğal güzellikler olan bu yerde ayrıca yeşil alanlarla çevrili muazzam bölgelerde mevcuttur.

Honolulu Oahu Adası

hawaii takimadalari Honolulu Oahu adasi

Hawai adaları, ABD’nin en gözde yerleri arasındadır ve oldukça harika bir bölgedir. Özellikle tatilcilerin geldiği bu yerde Honolulu Oahu adası ilk olarak keşfedilen bölgeler arasındadır. Son derece harika olan bu ada turistlerinde geldiği ilk uğrak noktalardan biridir. Daha sonra ABD eyaletine katılan bu ada, muazzam tatil beldelerinden oluşmaktadır. Burada ayrıca Hauki merdivenler, yani cennete giden merdivenler yer almaktadır. Hawai takım adaları arasında yer alan Oahu’da ilk olarak keşfedilmesi gereken yer, waikiki plajıdır. Bu plaj, oldukça muazzam bir yerdir ve burada dünyaca ünlü oteller bulunmaktadır. Kraliyet ailesinin en gözde yerlerinden olan bu adada ayrıca hayvanat bahçesi de yer almaktadır. Hawai’de mutlaka keşfedilmesi gereken bu yere gelerek sizde güzellikleri görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.