İstanbul’da En İyi 5 Boğaz Manzaralı Kahvaltıcı

0 247

Boğaz manzaralı kahvaltıcı genel olarak İstanbul’a gidecek olan kişiler için ön plana çıkar. Boğaz manzaralı kahvaltıcı alanında ön plana çıkan kimi yerler vardır. Bu yerlerin en önemli özellikleri ise boğaza tam manzaralarının olmasıdır. Yani boğaza karşı kahvaltı yapmak isteyen kişiler bu mekanlardan birini anında tercih edebilir. Böylece güzel bir kahvaltı ile güne başlanabilir.

İstanbul’la ilgili lezzet rehberliğimize devam ediyoruz. Daha önceki yazılarımızda sizlere İstanbul Sokak Lezzetleri ve İstanbul Meksika Restoranları konusunda rotalar sunmuştuk. Şimdi de İstanbul’da boğaz manzaralı kahvaltı yapabileceğiniz en güzel mekanları listeliyoruz. Listemizde Sarıyer, Beşiktaş ve Üskürdar’da yer alan İstanbul’un en güzel 5 kahvaltı mekanı yer almaktadır.

Sade Kahve Mekanı, Sarıyer

sade kahve sariyer bogaz manzarali kahvalti

Sade kahve İstanbul’da yer alan çok nezih ve güzel bir mekandır. Özellikle kahvaltı açısından da çok fazla tercih edilir. Bugün birçok kişi tarafından tercih edilen bir mekan olma özelliğini taşır. Sade kahve kahvaltıcısıgenel olarak çok güzel olan manzarası ile anında ön plana çıkar. Hafta sonunu güzel bir kahvaltı ile geçirmek isteyenler için tercih edilir. Özellikle çok büyük ve nezih olan bir yer olmasından dolayı ailenizle birlikte hem gözlerinize hem de midenize hitap eden bir kahvaltı sunacaktır sizlere. Bu yüzden rahat kahvaltı yapmak için de oldukça idealdir.

Sade Kahve Adresi: Rumeli Hisarı, Yahya Kemal Cd. no 20, 34470 Sarıyer/İstanbul

Taş Kahve, Emirgan – Boğaz Manzaralı Kahvaltıcı

Tas kahve emirgan bogaz manzarali kahvaltici

Taş kahve Emirgan yeri de kahvaltı yapmak için ön plana çıkar. Boğaz manzaralı kahvaltıcı alanında bu yer çok fazla tercih edilir. İştah açıcı olan bir manzara burada söz konusu olmaktadır. Bugün İstanbul’da en çok tercih edilen mekanlar arasında yer alır. Üstelik kahvaltısı da çok lezzetlidir. Hem tek başına hem de ailecek olacak şekilde tercih edilebilir. Özellikle uygun fiyat ile hafta sonu çok güzel bir kahvaltı yapmak mümkün olabilir. Hem lezzetli bir kahvaltı hem de güzel bir manzara bir arada sunulur.

Taş Kahve Adresi: Emirgan, Sakıp Sabancı Cd. No:60, 34467 Sarıyer/İstanbul

Emek Cafe, Sarıyer

emek cafe sariyer bogaz manzarali kahvalti

Nezih ve sade bir ortam isteyenler için bu yer ön plana çıkar. Özellikle çok nezih ve çok da otantik olan bir yapısı vardır. Emek cafe hem doğal yapısı hem de güzel manzarası ile anında ön plana çıkar. Bugün birçok kişi tarafından da çok tercih edilir. Kahvaltısı ile de meşhur olan bir yerdir. Sadece kahvaltı için de değil bir çay ya da kahve içmek için de tercih edilebilir. Yani genel olarak hem kahvaltı için de hem de cafe için tercih edilen bir mekandır. Doğal ve otantik bir yapıya sahip olduğu için rahat bir ortam sunar. Bu da rahat bir kahvaltı yapmanın keyfini ortaya koyar.

Emek Cafe Adresi: Yeniköy, Köybaşı Cd. No:57, 34464 Sarıyer/İstanbul

Çengelköy Tarihi ÇınarAltı, Üsküdar

cengelkoy tarihi cinaralti bogaz manzarali kahvalti

Çengel köy tarihi çınar altı mekanı tam olarak kahvaltı yapmak için oldukça ideal olan bir ortam sunar. Özellikle lezzetli olan kahvaltısı ile anında ön plana çıkar. Boğaz manzaralı kahvaltıcı alanında çok güzel bir ortam sunar. Güzel boğaz manzarasına karşı lezzetli olacak bir kahvaltı sizi bekler. Bugün birçok İstanbullu da bu mekanı tercih eder. Üstelik fiyat bazında da çok uygun olan bir yapı karşınıza çıkar. Her çeşit kahvaltılık da mevcut. Çok rahat bir ortam olduğu için ailecek gidilecek yerler arasında yer alır.

Çengelköy Tarihi Çınaraltı Adresi: Çengelköy Mah. Çengelköy Cad, Çınarlı Cami Sk. No:4, 34680 Üsküdar/İstanbul

The House Ortaköy Cafe, Beşiktaş

the house ortakoy cafe besiktas bogaz manzarali kahvalti

Bu yer hem de cafe hem de kahvaltı yapılacak bir yerdir. Yani çok güzel vakit geçirilecek yerler arasında bulunur. Bugün İstanbul halkı için tercih edilen yerler arasında da ilk sırada yer alır. Boğaza ve denize karşı olan manzarası ile anında adından söz ettirir. Ortaköy’de oturanlar için oldukça ideal olan bir yerdir. Üstelik lezzetli bir kahvaltı şöleni de sizi bekler. En uygun fiyat tarifesi üzerinden kahvaltı sunulur. Çok güzel vakit geçirilecek bir yerdir. The House Ortaköy cafe ile hafta sonunu ailecek çok iyi geçirmeniz mümkün.

The House Ortaköy Cafe Adresi: Yıldız, Ortaköy Salhanesi Sk. No:1, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.