Maldivler’de Balıklarla Yüzmenin Hazzı

0 62

Beyaz kumlu sahilleri, cam berraklığındaki okyanusu ve yeşilin her tonundaki bitki örtüsüyle yeryüzünde bir cennet Maldivler… İnsana huzuru fısıldayan bu yer sizi şehir yaşamından bir anda soyutlayacak.

Maldivler, Hint Okyanusu’nda 1200 adadan oluşan bir ülke… 1200 adanın sadece 281‘inde yaşam var. 1.000 civarında ada halen boş. Yerleşim bulunan 281 adadan 195’inde Maldivliler yaşıyor, 86 ada ise “otel ada” şeklinde kullanılıyor.

Maldivler

Günlük ortalama sıcaklık 27 derece. Muson yağmurları Mayıs-Ekim ayları arası. Fakat yine de ılık yağmur altında yüzmek keyifli. Kasım- Nisan ayları arası ise kuru ve sıcak mevsim yaşanıyor. Yani ülke, 365 gün denize girmeye ve su sporlarına uygun.

Maldivler’de daha çok modern yapılar var, tarihi binaya rastlamak pek mümkün değil. Su sporlarına, sualtı dünyasına ilgi duyuyorsanız kesinlikle gitmeniz gereken yerlerden bir yer Maldivler. Dalmayı sevenler için lagünleri çevreleyen mercanların derinliklerine girdiğiniz zaman belki de yeryüzünde başka hiçbir yerde bir arada bulamayacağınız kadar çok canlı türünü ve renk armonisini bir arada görebilirsiniz.

Sualtı Dünyası

Maldivler de her yer ayrı bir güzellikte dalış noktası olsa da, Ari Atoll dalgıçlar için en mükemmel yer. Köpek balıkları, çekiç balıkları gibi büyük balıklar, güneşin ışıklarının yansıması ile daha da güzel görünen Napoleon balıkları, gri mercanlar, beyaz köpek balıkları ve pek çok küçük balıkla okyanus misafir dalgıçlarını bekliyor.

Maldivler'de Dalış

Maldivler’de çok değişik lezzetleri bulabileceğiniz uluslararası restoranların yanında Maldivlere ait  yerel lezzetlerin bulunduğu çok fazla seçenek var. Gece aktiviteleri ise adalar tamamen sakin yaşam tarzı üzerine kurulu olduğundan sınırlı. Gece aktiviteleri tesislerdeki münferit organizasyonlar ve barlardaki müzikten ibaret.

Maldiv Lezzetleri

Alışveriş için başkent Male en uygun yer. Adalardan Male’ye ulaşım, sürat motoru ve deniz uçakları ile yapılıyor.  Dünyanın en küçük kentlerinden biri olan Male alışverişin en canlı olduğu nokta. Birçok mağaza turistlerin indiği limana 5-10 dakikalık yürüyüş mesafesinde. Buradaki mağazalarda yöresel hediyelik eşyalar, tekstil, elektronik ürünler bulabilirsiniz. Yüksek rekabet nedeniyle vergisiz ürünler oldukça ucuz.

Maldivler Male

Bu arada Maldivler dünyanın en çok tercih edilen balayı tatil merkezi.

 

YAPMADAN DÖNMEYİN:

*Yaşam olmayan ıssız adalara gidin ve Maldivler’in doğal ortamını tanıyın!

*Sahilde barbekü keyfi yapın!

*Gece balık avına çıkın!

*Deniz uçağına binip eşsiz manzarayı seyredin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.