Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

0 301

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey! Türkiye’nin en popüler tatil bölgelerinden biri olarak görülen  Marmaris, Muğla’nın Bodrum ile beraber en çok turist ziyaretçisi olan beldesi. Akdeniz ikliminin hakim olduğu ve mutfağının yüzlerce farklı lezzeti barındırdığı Marmaris, keyifli ve ekonomik bütçeli Marmaris otelleri ile eşsiz bir konumda ziyaretçilerini bekliyor. Tatil için yola çıkmadan önce Marmaris’te yapılacak 10 şey listemizi okumayı ihmal etmeyin.

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

Koyların Keyfini Çıkarın

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

Marmaris’in meşhur masmavi koylarını sadece fotoğraflarda gördüyseniz, çok şey kaçırmışsınız demektir. Bu eşsiz tabiat güzellikleri, sizler için keşfedilmeyi görülmeyi bekliyor. Kara ve deniz yoluyla ulaşılabileceğiniz bu mavilikleri görmek için tatil hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

Tekne Turlarına Katılın

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

Marmaris’in merkezinde pek çok tekne turu düzenlenmektedir. Bunlardan birine katılarak, Marmaris deniz hattı boyunca pek çok adayı ve doğal güzellikleri görme şansına sahip olabilirsiniz. Bazı teknelerin çeşitli korsan filmlerinden ilham alınmış tasarımları da tatilinize farklı bir hava kattığını göreceksiniz.

Tarihi Tanıklık Edin

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

Türkiye’de tarihi dokunun bulunmadığı bölge yok gibi bir şey. Marmaris de bu yönden oldukça zengin bölgelerden. İlk olarak Marmaris merkezde  yer alan Marmaris Kalesi’ni gezmekle tatilinizi başlatabilirsiniz. Buna ek olarak dışında Hafsa Sultan Kervansarayı’na giderek hediyelik hatıra eşyaları alabilirsiniz. Sarıana Türbesi, Büyük Çarşı (Bedesten), İyilik Kayalıklar Arkeoloji Parkı da görülmeye değer diğer tarihi yerler arasında.

Gece Hayatı

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

Marmaris  gece hayatı için ayrı bir canlılığa sahip özel yerlerden. Bazı insanlar Marmaris’te yaşamayı gece ve gündüz olarak ayırdığını söylüyor. Gündüzü plajda, geceyi barlar sokağındaki gece kulüplerinde, barlarda geçirerek tatilinizin keyfini sürebilirsiniz. Renkli, ışıklı ve bol müzikli dakikalar için Marmaris’in barlar sokağını ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Doğa Sporları

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

Marmaris’te  deniz ve kara üzerinde yapabileceğiniz oldukça fazla doğa sporu aktiviteleri mevcut. Jet ski, kano, muz, flyboard gibi deniz sporlarına ek olarak karada trekking, bisiklete binmek, jeep sürüşü gibi etkinlikler de deneyerek  spora ara vermeden tatilinizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Lezzet Durakları

Marmaris’te taze olması ile  akşam sofralarının vazgeçilmezi balığı ele alacağız. İlk olarak Marmaris’in sahil bölgesinde yer alan restoranlarından balık yemeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Ege bölgesinin enfes lezzeti olan bol zeytinyağlı börülce ekşilemesini de deneyebilirsiniz. Son olarak Muğla ve çevresinde yöresel bir lezzet olan Muğla Saraylısı tatlısını denemeden Marmaris’ten gitmeyin.

Alışverişi Yapmak

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

Yalnızca tatil değil Marmaris’te alışveriş de yapabilirsiniz. Marmaris’te de çeşitli ürünler satın alabilir sevdiklerinize birer anı götürebilirsiniz. Büyük Çarşı’yı ziyaret ederek, deri ürünleri, mücevherler ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Bunlara ek olarak Netsel Marina’ya giderek hem alışveriş yapabilir hem de çeşitli aktivitelere katılabilme şansına sahip olursunuz.

Köylere Gidin

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

Marmaris sahilleri ile bilinse de iç kısımlarında doğallığını korumuş köyleri de bulunmaktadır. Sade ve huzurlu bir gezinti için bu köyleri gezerek tatilinize farklı bir aktivite katmış olursunuz.

Marmaris Otelleri

Marmaris’te Yapılacak 10 Şey!

Marmaris otelleri konfor ve kalitesi dikkat çekiyor. Otel seçiminizde plaja ve aktivite alanlarına yakın otelleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Ulaşım açısından size kolaylık sağlayacağına emin olabilirsiniz. Angel’s Marmaris Oteli, Turgut Köyü’nde yer alan denize sıfır bir oteldir. Grand Paşa Hotel  her bütçeye uygun lüks süit odalarıyla öne çıkan bir başka yerdir. Begonville Beach Hotel ise merkezde yer alması nedeniyle hemen her yere ulaşımda kolaylık sağlıyor.

Daha fazla tatil rotası ve fazlasını keşfetmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.