Öğrenciler İçin Bütçe Dostu Tatil Beldeleri

0 38

Öğrenciyken yapılan tatiller hafızalardan asla silinmez. Sonuçta hepimiz bir zamanlar öğrenciydik ve orta halli ailelerin üniversiteye gidiyor diye övündüğü çocuklardık. Aklımız bir karış havadaydı ama har vurup harman da savuramazdık. İçimizde bir yerlerde bir parça da olsa sorumluluk duygusu hep vardı. Bu nedenle de her şeyin öğrenci işi olanına kaçardık. Tatilin bile! Az bütçeyle bol eğlence ya da doğayla baş başa kısa kaçamaklar, bu “öğrenci işi listede”, her öğrenci kendi kafasına hitap edecek bir yer mutlaka bulacak. 24 Ocak okulların kapanması ile sömestr tatilinin başlaması bir öğrencinin tatile çıkmasının tam zamanı değil mi? Hem yoğun okul dönemini geride bırakacağınız hem de günlük sitresi arınacağınız tatil önerileri listesini sizler için oluşturduk.

 

1 – Olimpos

öğrenciler için olimposKlişe değil, hakikat! Türkiye’de öğrenci işi ucuz tatil önerileri denildiğinde akıllara düşen ilk rota hiç şüphesiz Olimpos oluyor. Artık bu öyle oturmuş bir şey ki, giden kişiler de orada bol öğrenci kitlesi ile karşılaşacağını biliyor. Bunda üniversitelerin, her yaz mevsimine girerken mutlaka bir Olimpos gezisi planlıyor olmasının da etkisi büyük. Fiyatlar uygun, bungalov evler ve kamp alanları, bir öğrencinin rahatlıkla konaklama yapabileceği mekanlar. Öğrenciyseniz, tatile gitmek istiyorsanız ve hala Olimpos’u görmemişseniz hiç düşünmeyin deriz.

2 – Assos

öğrenciler için assos

Kulağa biraz sıkıcı mı geldi? Ancak herkes gibi öğrencilerin tatil anlayışları da birbirinden farklılık gösteriyor. Bazen aranan şey sadece deniz, güneş ve akşamları sahilde gitar çalmalı aktiviteler olabiliyor. Ege’de gitarıyla “Akdeniz Akşamları” çalmayan kaç kişi kaldık ki? Assos’un genel olarak çok da ucuz olduğunu söyleyemeyiz aslında. Ancak bir-iki küçük kamp alanı ve ufak çaplı pansiyonda uygun fiyatlı konaklamalar gerçekleştirebilirsiniz. Yemek olayı ise gözünüzü korkutmasın. Yapacak çok aktivite de olmadığı için, öğrenciler gönül rahatlığı ile Assos’u tercih edebilirler.

3 – Kaş

öğrenciler için kaşEvet, biliyoruz Kaş pahalı bir yer. Ama neye göre, kime göre pahalı? Bir kere ortam öğrenciler için son derece uygun. Rock barlar, İstanbul’dan çok da farklı olmayan bira fiyatları, uygun pansiyonları ve hatta Kaş Antik Tiyatrosu’nun arkasındaki kamp alanı öğrenciler için rahat bir tatil ortamı sunuyor. Beach clublara girişler de oldukça cüzi rakamlarda. Yani, dikkatli adımlar attığınız sürece, bir öğrenci olarak Kaş tatilinizin hakkını verebilirsiniz.

4 – Gökçeada

öğrenciler için gökçeadaGökçeada, son zamanlarda popülaritesini iyice arttırmaya başladı. Henüz Bozcaada kadar popüler değil elbette. Ancak bunun bir getirisi olarak, az bütçeli tatiller için oldukça ideal bir ortamı var Gökçeada’nın. Daha çok doğayla iç içe vakit geçirmek, etrafında keçiler koştursun isteyen, organik beslenmeye önem veren ve kristal berraklığında bir deniz arayan öğrenciler, Gökçeada’dan son derece memnun kalabilirler. Kitesurf tutkunu öğrenciler için de Gökçeada’nın bir hayli ideal olduğunu söyleyebiliriz.

5 – Sarımsaklı

öğrenciler için sarımsaklıAyvalık’ın en popüler beldelerinden biri olan Sarımsaklı, öğrenci dostu rotalardan biri. Zira fiyatlar, bir öğrencinin bütçesini zorlamayacak ölçüde uygun. Ayrıca popüler bir yer olduğu için de, fazlasıyla hareketli bir atmosfere sahip. Hem bol dinlenmeli, hem de hareketli bir tatil düşünen öğrenciler için ucuz tatil önerileri listesinde her daim olacak Sarımsaklı’yı düşünebilirsiniz.

6 – Avşa Adası

öğrenciler için avşa adasıBir zamanlar popülerliğinden geçilmiyordu Avşa Adası’nın. Şimdi eskisi gibi olmasa da, Avşa Adası’nın da hatırı sayılır ölçüde müdavimi var. Başta öğrenciler hiç yalnız bırakmıyorlar Avşa Adası’nı. Ada deyip geçmeyin, Türkiye üzerinde konaklamanın bu kadar uygun olduğu nadir yerlerden biri Avşa. Bununla birlikte, Antalya’yı aratmayacak 3 tane büyük kulübü var ki, sabahlar olmasın! Deniz, doğa ve gece hayatı! Avşa Adası, öğrencilerin hayallerini gerçeğe dönüştüren bir yer.

7 – Alanya

öğrenciler için alanyaŞimdi biz böyle sıralıyoruz burası uygun, buranın doğası şöyle, denizi böyle, burada eğlence var, burada Akdeniz Akşamları söylersin diye ama sonuçta içinizde köpük partileri, efendime söyleyeyim daha çok köpük partileri isteyen arkadaşlarımız da vardır diye düşünüyoruz. Kimi denizden ziyade gece hayatına daha bir önem veriyor neticede. Olabilir, bu da bir tarz. Günü, sabahın ilk ışıklarında çorbacıda sonlandırmak isteyen, ancak bütçesini de düşünenler için Alanya biçilmiş kaftan.

8 – Akyaka

öğrenciler için akyakaİlk başta emekli yeri gibi görünen (aslında öyle de olan) ama keşfettikçe önyargıların bir anda kırıldığı güzide bir cennet köşesi Akyaka. Yeşille mavinin gerçekten buluştuğu bir plajı var. Yapılacak aktiviteler açısından da oldukça doyurucu. Konaklama fiyatları değişken olmakla birlikte, uygun fiyatlı alternatif bulabilmek mümkün. Bizim tavsiyemiz, özellikle kalabalık arkadaş grubu iseniz ev ya da villa kiralamanız yönünde olacak. Villa deyince gözünüz korkmasın, kalabalık olacağınız için günlüğü size tahmin ettiğinizden daha ucuza gelecek.

9 – Foça

öğrenciler için foçaÖzellikle İzmir’deki öğrenciler için Foça vazgeçilmez bir rota. Öğrenciler için son derece uygun bir atmosfere sahip olan Foça, orta çaplı bir bütçeyle harika bir yaz tatili geçirebileceğiniz bir yer. Hem gezmek hem eğlenmek hem de deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak isteyen öğrenci kardeşlerimiz, rotalarını Foça’ya çevirebilirler.

10 – Didim

öğrenciler için didim

Ucuz tatil önerileri denilince akla gelen ilk yer Didim oluyor genelde. Özellikle her şey dahil konseptinde, uygun fiyatlı alternatiflerin çoğu Didim’de bulunuyor. Elbette ki büyük bir kısmı kaliteden biraz ödün veriyor. Sanıyoruz bu, ne kadar ekmek o kadar köfte mantığında hizmet verilmesinden kaynaklanıyor. Ancak bu tarz şeyleri çok fazla sorun etmiyor ve İngiltere’ye gitmeden İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, Didim sizin için oldukça ideal bir rota.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.