Ramazan Bayramı’nda Ucuz Otel Bulmanın Yolları

0 212
ucuz otel ramazan bayrami 6PGb cover

Ramazan Bayramı tatili için bir kaç adıma dikkat ederek tatil masraflarınızı ucuza getirebilirsiniz. Bayram tatilini düşündüğünüzde otel konaklamasının yanı sıra ulaşım, yemek masrafları, etraf seyahatleri, ören yeri giriş fiyatları üzere bir sürü harcama kalemi karşımıza çıkar. Ulaşım ve yemek fiyatlarını, plaj ya da müze üzere ören yeri bilet fiyatlarını vb. ayırdıktan sonra, bütçede en fazla yeri konaklama ölçüsü doldurur. Neredekal’ın teklifleriyle tatil için ayırdığınız bütçenizin büyük bir kısmını kapsayan otel konaklamasını nasıl daha ucuza getirebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler…

TATİLE NEREYE GİDECEĞİNİZE KARAR VERİN!

Destinasyon seçimi tatil bütçesini ayarlarken birinci evvel karar verilmesi gereken şeydir. Mesela Antalya üzere hem deniz kenarı, hem de tarihi dolu bir kente gidiyorsanız, tatil bütçenizin içine ören yerlerinin giriş fiyatlarını, plaj fiyatlarını ve bu yerlerde ekstra yapabileceğiniz yiyecek ve içecek harcamalarını da masraflarınızın ortasına eklemeniz gerekir. Bu sebeple, böylesi bir destinasyon seçtiyseniz masrafınızı azaltmak için müze kart alabilir ve konaklama içine yemeklerin de dahil olduğu bir seçeneği değerlendirebilirsiniz.

OTEL ARAŞTIRMASI YAPIN

Diyelim ki Antalya üzere deniz kenarı bir yere gitmeye karar verdiniz. Türkiye’de onbinlerle tabir edilen sayıdaki otel ortasından size en uygun tesisi bulabilir, yorumlarını okuyup yanlışsız karar verebilirsiniz. Otelleri artan fiyata nazaran sıralayarak en ucuz konaklama fiyatından en kıymetli konaklama fiyatına nazaran oteller önünüze sıralanacaktır. Örneğin, bir Meta Search sitesinde Antalya sayfasına girdiğinizde bölgedeki tüm oteller önünüze gelecektir, seçeceğiniz birebir oteli en ucuza hangi tıp operatörü veriyor yahut direkt otelden almak mı çıkarlı siteden anında öğrenebilirsiniz. Meta Search sitesi içindeki tarafsız yorumları okuyarak, seçeceğiniz otelin yüksek puanlı ve olumlu yorumları olmasını da dikkate almalısınız.

OTELLERİN GECELİK FİYATLARINI KARŞILAŞTIRIN

Meta Search siteleri sayesinde, önünüzde fiyatı en düşükten, en değerliye yanlışsız sıralanmış tesislerden konaklama zevkinize nazaran başka filtreleri de işaretleyerek biraz daha eleme yapabilirsiniz. Mesela; küçük çocuğunuz varsa çocuk dostu bir otel seçip içinde çocuk havuzu, oyun odası, oyun ablası üzere ekstra seçenekleri işaretleyerek listenizi, tercihlerinize daha uygun bir hale getirebilirsiniz. Sonrasında Antalya’da hem çocuk dostu olan oteller, hem de düşük fiyattan yüksek fiyata bir sıralama karşınıza çıkar. Buradan da beğendiğiniz birkaç tesisin sayfasına girerek, başka operatörlerde gecelik ne kadar fiyata sahip olduğunu karşılaştırabilirsiniz.

KESİNLİKLE OTELLERİ ARAYARAK FİYATLARI TEYİT EDİN

Tüm bu filtrelerle ve kıyaslamalarla konaklamaya karar verdiğinizde Meta Search siteleri içinde tesisleri fiyatsız arayabileceğiniz numaraları da bulunur. Aramak istemezseniz de otelere yeniden birebir siteden ileti atabilirsiniz. Tesisi ararsanız, hem konaklama istediğiniz tarihlerde tesisin müsaitlik durumunu öğrenebilir, hem de pazarlık sünnettir deyip sıkı bir pazarlığa girişebilirsiniz.

ERKEN REZERVASYON EN AVANTAJLI SATIN ALMA

Erken rezervasyonların avantajlarını herkes bilir. Bu yüzden otel rezervasyonunuzu ne kadar erken yaparsanız o kadar âlâ. Erken rezervasyonun daha ekonomik olmasının yanında tatile gitmeden tatil borcunuzun bitmesi üzere de bir avantajı olmaktadır.

SON DAKİKA İNDİRİMLERİNE GÖZ ATIN

Şayet ki erken rezervasyon yapmadınız tatile son dakika gitmeye karar verdiniz ve önünüzde yalnızca 2 ya da 3 hafta üzere kısa bir mühlet kaldıysa, biraz çabuk edin ve üstte saydığımız unsurları uygulayarak sizin istediğiniz tarihlerde boşluğu olan tesislerle bağlantıya geçip bir – iki gün bir otelde, bir – iki gün öteki bir otelde konaklamak kaydıyla rezervasyonlarınızı yaptırın. Buna alternatif olarak kimi internet sitesi son dakika otel teklifleri sunar. Son dakikacılar için kalan tek tük odalarına bazen olağan konaklama fiyatından daha ekonomik fiyatlar sunabilmektedirler. Böylelikle her şey dahil ya da 5 yıldızlı otellerde olağan fiyattan çok daha aşağıya konaklama yapabilirsiniz. Lakin unutmayın ki bu bir risk. Zira bu sistemde siz satın alana kadar otelin ismi gözükmemektedir ve satın aldığınız otelin iptalini gerçekleştiremeyebilirsiniz.

Ucuza seyahat etme yolları neler genç gezginler için 5 tüyo!
43642Ucuz uçak bilet bulmanın yolları nelerdir?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.