Sömestr Tatilinde Gezilecek Yerler 2022

0 20

Çocuklar ile gezi yapmayı seven bir millet olan Türkler olarak Sömestr tatili, tam tatil severlerin beklediği fırsattan ibarettir. Bu yıl 11 Nisan / 15 Nisan 2022’de yapılacak olan ara tatilde Sömestr tatilinde gezilecek yerler listenizi hazır etmeyi unutmayın. Tatil için oldukça güzel bir döneme denk gelen Nisan ayında, tatil ve gezi planlarını süsleyen son bahar başlamış olacak.

Kartalkaya

Kartalkaya son dönemlerde İstanbul ve Ankara’ya yakın olması sebebiyle yoğun ilgi görmektedir. Özellikle kış ayında kayak yapmayı seven turistlerin gezebileceği türden tatil bölgesi olan Kartalkaya Bolu’da yer almaktadır. Enerji dolu günlerin beklediği kar keyfinin yaşanabileceği Kartalkaya’da en güzel son bahar tatilleri yapılabileceği yerlerden biridir.

Bolu ziyaretinde ise sadece Kartalkaya ile kısıtlı kalmadan yakın bölgelerde; Yedigöller ve Abant’ı da ziyaret edebilirsiniz. Yoğun ilgi gören Bolu ile bir taş ile üç kuş vurarak daha fazla gezi noktasına erişebilirsiniz.

Kapadokya

Nevşehir’in gözde noktalarından birisi olan Kapadokya yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi odağıdır. Sömestr tatilinde çocuklarınızla gidebileceğiniz en güzel yerlerden biri de Kapadokya. Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya, muhteşem doğası, vadileri ve peribacaları ile ziyaret edilmesi gereken bölgeler arasında yer almaktadır. Kışın Peri Bacalarında biriken kar, kışın harika manzaralar sunar.

Nevşehir’in en önemli simgelerinden biri olarak kabul edilen Kapadokya, eşsiz kaya oluşumları ve engebeli manzarasıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste kapılarını açıyor. Yediden yetmişe herkesi kendine hayran bırakan Kapadokya’ya sömestr tatilinde giderek çocuklarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Zigana Kayak Merkezi

Türkiye’nin en çok tercih edilen kayak merkezlerinden biri olan Zigana, sömestr tatilini Karadeniz’de geçirmek isteyenler için harika bir seçim olacaktır. Gümüşhane’de bulunan Zigana Kayak Merkezi, 1900 ila 2500 metre rakımda bulunuyor. Çocuklarınızla birlikte kışın tadını çıkarabileceğiniz keyifli bir yer.

Her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Zigana Kayak Merkezi, ülkemizin doğa ile iç içe olan tatil yerlerinden biridir. Doğal güzellikleri ile ünlü olan bölgede konaklamak için birçok tesis bulunmaktadır. Aynı zamanda çoğumuzun sevdiği kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz tesisler için de popüler bir mekândır. Zigana Kayak Merkezi’nde orta-zor olarak değerlendirilen 2 pist, 1 teleski ve 1 baby lift tesisi bulunuyor. Sömestr tatilinde gezilecek yerler listesinde yer alan Zigana’da ailecek eğlenebilirsiniz.

Safranbolu

Osmanlı evleriyle dünya çapında üne kavuşan Safranbolu, her mevsim göz kamaştıran dokusuyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri haline geliyor. Batı Karadeniz Bölgesi’nde Karabük’e bağlı olan Safrabolu, doğal güzellikleri ve etkileyici mimarisi ile yıllardır “Müze Kent” olarak anılmaktadır.

Yapılarının destansı güzelliği için bile turizmin başkentlerinden birisi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Safranbolu’ya her yıl düzinelerce turist gelmektedir.

Uludağ

Uludağ, kış tatili denilince kayak severlerin ilk akla gelen adreslerinden biridir. Türkiye’nin en önemli kış turizm bölgesi. Uludağ Kayak Merkezi; Acemi ve profesyonel kayakçılara uygun pistleri, snowboardları, teleferikleri, kaliteli tesisleri ve otelleri ile hem günübirlik hem de uzun süreli konaklama yapanlara harika bir kış tatili sunuyor.

Sömestr tatilinde çocuğunuzla birlikte eğlenmek için Uludağ’ı tercih edebilirsiniz. Ayrıca Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlere yakın olduğu için ilk tercih edilen turizm merkezlerinden biridir. Uludağ Kayak Merkezi, İstanbul’dan Osman Gazi Köprüsü üzerinden 2,5-3 saat sürmektedir.

Palandöken

Erzurum Palandöken, Türkiye’de kış tatilinin en güzel ve renkli adreslerinden biridir. Erzurum’da kayak sezonu Kasım ayında başlar ve Nisan ayının sonuna kadar sürer. Kış mevsiminin en uzun sürdüğü yerlerden biri olan Palandöken, hem dinlenmek hem de ailenizle güzel vakit geçirmek için gidebileceğiniz bir tatil beldesidir.

Yarıyıl tatilini Palandöken Kayak Merkezi’nde geçirmek isteyenler için; Yamaç paraşütü, dağcılık, paintball gibi farklı turizm aktivitelerinin yanı sıra yokuş aşağı kayak ve snowboard yapmaya uygun parkurları da mevcuttur.

Erciyes

Kayseri denilince akla gelen ilk doğa harikalarından biri de Erciyes Dağı’dır. Erciyes Dağı’ndaki kayak merkezleri; Hem kış sporları yapabileceğiniz hem de kış manzarasının tadını çıkarabileceğiniz imkânlar sunuyor. Ailenizle birlikte huzurlu bir tatil geçirmek için sömestr tatilinizi Kayseri’de geçirebilirsiniz.

Erciyes güzel kar savaşları yapmak için dolu dolu anılarınızın depreşeceği bir yerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.