Uzak Doğu ve Tropikal Cazibesi

0 40

Kendini turkuaz renkli suların içerisinde hayal edenler, orkide bahçelerinde gezip ”cennette miyim” diye sormak isteyenler, farklı kültürlerin eğlence tarzını keşfetme vakti diyenler…Sizin adresiniz Uzak Doğu…. İşte Jolly Tur’un Uzak Doğu’ya yolculuğu…

Japonya

Uzak Doğu turları arasında en çok rağbet gören Japonya, özellikle sakura mevsiminde milyonlarca turisti ağırlıyor. Hayatın mucizesi ve Japon kültüründe oldukça önemli bir yer turan sakura, baharı müjdelediği için Japonya turu genellikle bahar aylarında gerçekleşiyor. Kültürü kadar doğal güzellikleri ile de ilgi çeken Japonya’da sakura izlemek için ideal yerlerin başında Chidorigafuchi, Ueno Park ve Shinjuku Gyoen National Garden geliyor. 

Bangkok

Tayland’ın yaşam tarzını tam anlamıyla yaşayabileceğiniz şehirlerden biri Bangkok. Thai dilinde ”Melekler Şehri” anlamına gelen Bangkok’ta 400’den fazla tapınak bulunması nedeniyle buraya ’’Tapınaklar Şehri’’ yakıştırması da yapılmış. Bu tapınakların hepsi, UNESCO tarafından koruma altına alınmış. Bangkok’ta bulunan Yüzen Çarşı, turistlerin en çok dikkatini çeken yerlerden biri. Bu çarşıya yarım saatlik bir deniz yolculuğunun ardından ulaşıyorsunuz. Bu çarşının özelliği küçük teknelerde denizin üzerinde satış yapılması. Görmeniz gereken yerlerden biri de Kraliyet Sarayı… Bangkok’un güç ve ihtişamını sergileyen Saray 100’den fazla binadan oluşuyor. Bangkok’a gitmişken timsah ve yılan çiftliklerine uğramadan dönmek olmaz. Şehrin biraz dışında olan bu çiftliklerde akıl almaz şovlar izleyebilirsiniz.

Singapur

Küçük bir ada ülkesi. Sıcaklık yıl boyunca 28-32 derece civarında. Gökdelenleri, mimaride sınırları zorlayan yapıları ile düzenli, tertemiz bir ülke. Çevre temizliğine o kadar dikkat ediliyor ki, burada yere sigara izmariti atmanın bedeli çok ağır. Doğaya, hayvanlara çok düşkün olan Singapur halkı, çok güzel hayvanat bahçeleri, parklar, orkide bahçeleri oluşturmuş. Böylece bu görsel şöleni hen kendileri yaşatıyorlar hem de tüm dünyadan buraya turist çekiyorlar. Sinagapur’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri Sentosa Adası. Teleferikle ulaşacağınız yoldaki manzarayı izlerken büyüleneceksiniz. Ulusal Orkide Galerisi de sizi büyüleyecek başka bir ortam. Burada 60 binden fazla orkide çeşidi göreceksiniz.

Phuket

Çevresindeki 50’ye yakın adasıyla Phuket Adası tropikal bir cennet… Palmiye ağaçları altında güneşlenmek, mavi ile yeşilin harmanlandığı denizde serinlemek ve su sporları yapmak için ideal bir ada Phuket. Gece hayatıdoğal incilerigolf sahalarıkauçuk ağacı ormanları ile Tayland’ın en büyük adası Phuket’te ”Altın Tabancalı Adam” filminin çekildiği James Bond Adası, ve The Beach filminin çekildiği Phi Phi adası mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Pkuket’te yem yeşil ormanların içerisinde fil üzerinde gezinti yapabilir, gizemli deniz altı dünyasını keşfedebilirsiniz. Phuket’te denizin ve kumun rengi sizi büyüleyecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.